Mikołaje w kajakach kolejny raz popłynęli przez Piłę

W tym roku 6 grudnia w imieniny Mikołaja Gwdą w kajakach spłynęło 30 osób, w tym 8 dzieci w wieku 1,5 do 14 lat. Wśród uczestników był 10-letni Maksym ze swoim tatą, którzy niedawno przeprowadzili się do Piły z Ukrainy.

Kajakarze zebrali się w bazie Klubu Kajakowego PTTK „Gwda” w Pile. Ponieważ podczas kilku ostatnich dni trzymał kilkustopniowy mróz i starorzecze zamarzło, uczestnicy chcąc dotrzeć do głównego nurtu Gwdy pierwsze 200 m pokonali pieszo, ciągnąc kajaki po łące.

Dalej już poszło tradycyjnym trybem. Na Wyspie przy pomoście koło Wyspiarza nastąpiło spotkanie z grupą dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Dzieciaki te otrzymały od wodniaków słodkie paczki, odwdzięczając się własnoręcznie zrobionymi upominkami.

Potem dalszy spływ Gwdą, po drodze ognisko z kiełbaskami i losowaniem wzajemnych prezentów. W międzyczasie wyprzedził ich „konkurencyjny” spływ 13 Mikołajów płynących w kajakach jednoosobowych. Zakończenie nastąpiło jak zwykle na pętli autobusowej w Motylewie i, jak zwykle, wzdychaliśmy do porządnego pomostu ułatwiającego tam wyjście z wody.

Humory dopisywały, pogoda także, choć przydałoby się trochę śniegu dla podkreślenia „okoliczności” mikołajkowej. Niestrudzeni zimowi wodniacy rozstali się planując kolejne spotkania. Do zobaczenia na wodzie w 2015 roku!

Joanna Piotrowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *