Mikołajkowa Sobota na Dwóch Kółkach

SONY DSC

Zapraszam na ostatni tegoroczny zorganizowany wyjazd w ramach SOBÓT, na Mikołajkową Sobotę… Startujemy 6 grudnia (sobota) o godzinie 12.00 z placu Zwycięstwa.

Każdy uczestnik wyjazdu musi mieć ze sobą symboliczny prezent ładnie zapakowany w ozdobny papier – ze względów praktycznych proszę o rezygnację z torebek prezentowych, bo w latach poprzednich zdarzało się, że prezenciki rozsypywały się w worku Świętego Mikołaja. Upominki trafiają do worka świętego „od prezentów”, a następnie są losowane wśród uczestników spotkania. Warto w tym momencie pamiętać, że wśród uczestników wyjazdu mogą się znaleźć dzieci więc upominki powinny mieć charakter tzw. „uniwersalny”.

Bardzo ważnym elementem wystroju uczestników MIKOŁAJKOWEJ SOBOTY jest czapka Mikołaja, ewentualnie rogi renifera lub diadem Śnieżynki lub czapka elfa – oczywiście na czas przejazdu rowerem będzie można zrezygnować z takiego nakrycia głowy na rzecz bezpiecznego kasku – ale na starcie i na mecie należy być w świątecznym przystrojeniu głowy.

O trasie na razie nic powiedzieć nie mogę, z pewnością ze względu na porę roku nie będzie zbyt długa; meta natomiast przewidziana jest w Ośrodku Edukacji Leśnej „KALINKA” przy siedzibie RDLP w Kalinie. Tu czekać nas będzie ognisko, tu odbędzie się losowanie upominków, tu będziemy sobie mogli złożyć życzenia z okazji zbliżających się nieuchronnie świąt.

A teraz najważniejsze – by wziąć udział w MIKOŁAJKOWEJ SOBOCIE należy do dnia 3 grudnia (środa) zgłosić się do PTTK w Pile (ul. Śródmiejska 12/1, wejście od Ossolińskich, w godzinach 12.00 – 16.00; we środę 12.00 – 17.00) i wpłacić 3,oo złote na kiełbaski i herbatę lub kawę. Bardzo proszę o dotrzymanie terminu zgłoszeń! Do zobaczenia!

Jan BALCERZAK
STARY CYKLISTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *