Miniony weekend był bardzo pracowity dla zawodników pilskich Sportów Walki

W Złotowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w boksie kadetów. 1 miejsce w kategorii wagowej 46 kg zdobył Jakub Kosior, co daje mu przepustkę do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się pod koniec maja w Koninie. Przypomnijmy, że Kosior to ubiegłoroczny Mistrz Polski młodzików.

3 miejsce w tym samym turnieju zdobył drugi reprezentant Sportów Walki Klaudiusz Urbanik. w kategorii 75 kg stoczył bardzo dobry pojedynek z bardziej doświadczonym zawodnikiem z Poznania i nieznacznie uległ mu na punkty. Dla Klaudiusza był to dopiero pierwszy oficjalny pojedynek.

Z kolei w Chodzieży odbyły się III Chodzieskie Konfrontacje K1. Pilski klub reprezentował tylko jeden zawodnik – Michał Dymkowski, który swoją walkę zwyciężył przez TKO już w 1 rundzie.

Pozostali zawodnicy sekcji kick boxingu mieli okazję śledzić w piątek zmagania najlepszych polskich zawodników K1 w Warszawie podczas gali DSF Kick boxing challange. Na zaproszenie Polskiego Związku Kickboxingu pilanie liczną grupą wspierali reprezentację Polski, która zwyciężyła w trakcie gali w meczu z reprezentacją Rosji. Miejmy nadzieję, że już niedługo również pilanie będą mieli swojego reprezentanta na tak świetnej gali!