Miniony weekend pokazał, że Gmina Wyrzysk sportem stoi

Potwierdziły to liczne wydarzenia sportowe, które przyniosły wiele atrakcji dla niejednego sympatyka wydarzeń sportowych i nie tylko.

W sobotę, 25 marca przed południem rozpoczęła się wiosenna edycja tradycyjnego biegu i marszu pn. „Cztery pory roku – Dębowa Góra”. Najpierw z linii startu do polanowskiego lasu wyruszyli biegacze i kijkarze. W tym roku Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wyrzysku zaproponował dodatkowo możliwość rywalizacji miłośnikom sportu rowerowego. W pierwszej edycji wystartowało blisko dwudziestu uczestników na dwóch różnych dystansach.

W niedzielny poranek, 26 marca z Wyrzyska wyruszył Wielki Wyrzyski Ultra Maraton Pomagania pod patronatem Burmistrza Wyrzyska. Bieg charytatywny, który miał na celu uzbieranie jak największej ilości plastikowych nakrętek i środków pieniężnych zbieranych do skarbonek dla Karolinki Nowaczyk przyciągnął ogromną ilość uczestników. Oprócz kilkudziesięciu biegaczy, którzy na czele z Tomaszem Rudzińskim pokonali cały dystans, na poszczególnych odcinkach trasy wiele osób dołączyło, by pokonać dowolny odcinek trasy. Po pokonaniu ponad 50 kilometrów uczestnicy dobiegli na metę znajdującą się na stadionie sportowym w Osieku nad Notecią. Całość zakończyła się wspólnym pokonaniem kółka na bieżni boiska.

Weekend zakończył mecz o mistrzostwo Wielkopolski III Ligi Mężczyzn w piłce siatkowej, który odbył się na hali sportowej w Osieku nad Notecią. W pojedynku, który przysporzył wiele emocji sportowych zmierzyli się SPS Volley Opatówek i TSK Orzeł Osiek Volley Team. Po pięciu bardzo wyrównanych setach pierwsze miejsce zajęła drużyna SPS Volley Opatówek, a wicemistrzem został TSK Orzeł Osiek Volley Team.

Gmina Wyrzysk

miniony_weekend

miniony_weekend_02 miniony_weekend_03 miniony_weekend_04 miniony_weekend_05 miniony_weekend_06 miniony_weekend_07 miniony_weekend_08 miniony_weekend_09 miniony_weekend_10 miniony_weekend_11 miniony_weekend_12 miniony_weekend_13 miniony_weekend_14 miniony_weekend_15 miniony_weekend_16