Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera rozwój szkolnej bazy sportowej w Pile

330 tys. zł trafi do powiatu pilskiego, który wybuduje nowoczesne boiska wielofunkcyjne. Taką informację na konferencji prasowej przekazał 28 września poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek. Nowe boiska pojawią się przy Zespole Szkół Technicznych i Zespole Szkół im. St. Staszica. Być może już w przyszłym roku nie tylko uczniowie tych szkół, którym się poprawi infrastruktura sportowa na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, ale też mieszkańcy będą mogli bezpiecznie aktywnie na nich spędzać czas.

– Bardzo się cieszę, bo to kolejny dobry wniosek złożony przez Powiat Pilski do Ministerstwa Sportu na budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych w Pile, które są obecnie w złym stanie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku młodzież nie tylko z Piły, ale całego powiatu, która uczy się w tych szkołach będzie mogła korzystać z nowoczesnego boiska o wymiarach 44×24 m, z nawierzchnią poliuretanową przystosowaną do różnych gier zespołowych. Z boisk będą mogły korzystać nieodpłatnie też lokalne kluby sportowe, a jak boisko będzie wolne to też mieszkańcy według ustalonego regulaminu – mówi Marcin Porzucek, poseł PIS.

Środki, które trafią do Piły na budowę boisk wielofunkcyjnych przy „Nafcie” i „Mechaniku pochodzą z Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Resztę środków na tą inwestycję będzie musiał wyłożyć Powiat Pilski. Cała budowa kosztować będzie około milion złotych.

(SE)

ministerstwo_sportu_wspiera00

ministerstwo_sportu_wspiera05 ministerstwo_sportu_wspiera01 ministerstwo_sportu_wspiera02 ministerstwo_sportu_wspiera03 ministerstwo_sportu_wspiera04