Mistrzostwa Europy w futbolu odbyły się… w Trzciance

W niedzielę, 12 czerwca 2016 roku na stadionie OSiR w Trzciance odbyły się Mini Mistrzostwa Europy o Puchar Starosty Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego. Do Trzcianeckiej Francji zjechało 21 drużyn z całej Europy bowiem okoliczne kluby sportowe wcieliły się w Państwa występujące w Finałach Mistrzostw Europy 2016 we Francji.

Na czterech boiskach równocześnie rozgrywały swoje mecze zawodnicy z roczników 2009, 2008 oraz 2007.

Najmłodsze roczniki rozgrywały turniej na dwóch małych boiskach 4×4 podzielonych w następujących grupach:

Rocznik 2009

Grupa A
Football Academy Piła 1 (Turcja)
Bambinis Trzcianka 1 (Szwajcaria)
Radwan Lubasz 1 (Francja)
Fair Play Złotów 1 (Albania)

Grupa B
Football Academy Piła 2 (Anglia)
Bambinis Trzcianka 2 (Irlandia Północna)
Radwan Lubasz 2 (Szwecja)
Fair Play Złotów 2 (Rumunia)

Po zaciętych, emocjonujących meczach zwyciężyły wszystkie drużyny! Ponieważ zgodnie z ideą równości i zabawy, sam udział był już zwycięstwem i każda drużyna otrzymała Puchar za I miejsce a zawodnicy mogli się cieszyć z medali wręczonych przez Starostę Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Tadeusza Teterusa.

W roczniku 2008 rywalizowały zespoły podzielone w dwóch grupach:

Grupa A
Football Academy Piła (Włochy)
Radwan Lubasz (Belgia)
Fair Play Złotów (Hiszpania)
MOSiR Piła (Irlandia)

Grupa B
Bambinis Trzcianka (Ukraina)
Reiss Trzcianka (Słowacja)
Noteć Czarnków (Portugalia)
Lubuszanin Trzcianka (Walia)

W tym roczniku było najwięcej emocji ponieważ walka o wyjście z grupy była niezwykle trudna. Wyrównany bardzo dobry poziom sprawił, iż o kolejności w grupach decydowały bezpośrednie mecze oraz zdobyte bramki.

W grupie A awans wywalczyły zespoły Football Academy Piła (Włochy) oraz MOSiR Piła (Irlandia), natomiast w grupie B najlepsze okazały się zespoły Noteci Czarnków (Portugalia) oraz Bambinis Trzcianka (Ukraina).

W półfinałach dosłownie w każdym meczu o awansie decydowały rzuty karne, bowiem w regulaminowym czasie gry padały same remisy!

Do wielkiego finału w pojedynku Football Academy Piła (Włochy) z Akademią Piłkarską Bambinis Trzcianka (Ukraina) po rzutach karnych lepsza okazała się reprezentacja Włoch!

W drugim półfinale MOSiR Piła (Irlandia) zmierzyła się z Notecią Czarnków (Portugalią) po emocjonujących karnych do finału awansowała reprezentacja Portugalii!

W meczu o trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy pomiędzy Akademią Bambinis Trzcianka (Ukraina) a MOSiR Piła (Irlandia) w rzutach karnych lepsza okazała się reprezentacja Ukrainy prowadzona przez trenera Przemysława Kasperczaka!

W wielkim finale Portugalia wygrała z Włochami i to Noteć Czarnków prowadzona przez trenera Macieja Dymka zdobyła Mini Mistrzostwo Europy rocznika 2008!

W najstarszym roczniku 2007 do Mistrzostw przystąpiło 7 państw:

Bambinis Trzcianka 1 (Islandia)
Reiss Trzcianka (Austria)
Football Academy Piła (Polska)
Zjednoczeni Kaczory (Chorwacja)
Bambinis Trzcianka 2 (Niemcy)
FA Lech Poznań Trzcianka (Rosja)
Radwan Lubasz (Czechy)

W tej grupie wiekowej zawodnicy grali systemem „każdy z każdym”, każda drużyna rozegrała 6 meczów 1x10min. W zaciętej rywalizacji, super akcjami, przepięknymi bramkami bardzo dobrym zaangażowaniem wszystkich zawodników na III stopniu podium uplasowała się drużyna Football Academy Piła reprezentując POLSKĘ! II miejsce wywalczyła Akademia Piłkarska Bambinis (Niemcy oraz Islandia) prowadzona przez trenerów Łukasza Brodę oraz Ryszarda Flittę. Natomiast Mistrzem Europy o Puchar Starosty Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego została drużyna Radwanu Lubasz reprezentująca Czechy! prowadzona przez trenera Szymona Szweda!

Wielkie gratulacje dla wszystkich drużyn, trenerów oraz zawodników!

>>>GALERIA MINI MISTRZOSTWA EUROPY O PUCHAR STAROSTY POWIATU CZARNKOWSKO- TRZCIANECKIEGO (google)<<<

>>>GALERIA MINI MISTRZOSTWA EUROPY O PUCHAR STAROSTY POWIATU CZARNKOWSKO- TRZCIANECKIEGO (facebook)<<<

Wiesław Natkaniec:

„Cieszę się bardzo, że udało się zorganizować takie bardzo dobre zawody! Za każdym razem jak robimy coś dobrego to uśmiech sam pojawia się na twarzy widząc tyle radości w jednym miejscu! Wszystkie drużyny dały przykład integracji z innymi państwami, pokazaliśmy, że wspólnie tworzymy Europę kibicując sobie nawzajem.

W nowoczesnym treningu piłki nożnej dużo uwagi musimy poświęcić samej grze w piłkę nożną najmłodszych zawodników, trzeba zwrócić uwagę na to, aby podczas turnieju bawili się piłką i grali tak jak kiedyś my na podwórku, wówczas nikt nam nie mówił co mamy robić, nie było sędziego, reguł, była tylko radość z gry! Teraz ciężko jest do tego wrócić, ale staramy się ograniczyć aktywność trenerów oraz rodziców podczas turniejów. Wiem, że w tym momencie rodzice mogą mieć do mnie pretensje, że wysyłałem wszystkich na trybuny, ale to było tylko dla dobra zawodników, im mniej presji ze strony rodziców, czy trenera tym więcej radości na boisku!

Sam turniej stał na wysokim poziomie, najlepiej było to widać w roczniku 2008, gdzie o zwycięstwach prawie za każdym razem decydowały rzuty karne, ale jest tego jeszcze jeden bardzo istotny plus, mianowicie widać, iż szkolenie młodych zawodników w regionie idzie w bardzo dobrym kierunku i poziom rywalizacji z turnieju na turniej jest coraz wyższy!

Dziękuje za pomoc w organizacji turnieju wszystkim trenerom Akademii Bambinis, Football Academy Piła, Radwan Lubasz, FA LP Trzcianka, AP Reiss Trzcianka, Lubuszanin Trzcianka. Podziękowania trafiają również do Zarządu, Starosty Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego Tadeusza Teterusa za pozytywne rozpatrzenie wniosku o dotacje na turniej, Burmistrzowi Trzcianki Panu Krzysztofowi Czarneckiemu za udostępnienie boiska sportowego oraz całego zaplecza OSiR, Panu Mariuszowi Łuczakowi oraz Panu Jackowi Oświęcimskiemu i pracownikom hotelu Ajaks za przygotowanie posiłków dla zawodników,  Joanny Żylińskiej, która wcieliła się w rolę fotografa oraz Telewizji Lokalnej Trzcianka.”

mistrzostwa_europy_w_futbolu00

mistrzostwa_europy_w_futbolu04 mistrzostwa_europy_w_futbolu01 mistrzostwa_europy_w_futbolu02 mistrzostwa_europy_w_futbolu03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *