Młodzi Odkrywcy PWSZ w Pile nagrodzeni

Nagroda specjalna w konkursie Popularyzator Nauki 2015 dla Akademii Młodych Odkrywców  PWSZ w Pile. Ta prestiżowa nagroda trafiła w ręce założycielek Akademii Młodych Odkrywców PWSZ w Pile – mgr Emilii Lewickiej-Kalki oraz mgr Agnieszki Henke, które 17 grudnia odebrały statuetkę z rąk Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak przeczytać można na stronach Ministerstwa  – W konkursie nagradzane są osoby i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką. W tym roku zgłoszono ponad 100 kandydatur.

Agnieszka Henke i Emilia Lewicka-Kalka otrzymały Wyróżnienie Specjalne. Kapituła doceniła zaangażowanie popularyzatorek oraz wspierającej je Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile w działalność Akademii.

Akademia Młodych Odkrywców (AMO) obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Zajęcia są skierowane do uczniów pilskich szkół podstawowych. Uczestniczyło w nich już ponad 320 osób – tak o wyróżnionych pisze na swoich stronach Polska Agencja Prasowa.

Mali studenci Akademii Młodych Odkrywców, zgłębiają świat sztuki, kultury, nauk medycznych, chemicznych. Odkrywają tajemnice biotechnologii, archeologii, architektury i sztuk pięknych.

Podczas zajęć nie brakuje także spotkań z podróżnikami, sportowcami, fotografikami, czy historykami, a co najważniejsze zajęcia prowadzone są najlepszą metodą  – nauki przez zabawę.

W AMO każdego roku studiuje ponad 100 młodych odkrywców. Misją Akademii jest zaszczepienie w dzieciach miłości do Nauki, pisanej przez duże N i pielęgnowanie w nich naturalnej ciekawości świata.

W ciągu ośmiu minionych semestrów zorganizowanych zostało ok. 80 spotkań!

Członek Zarządu PAP SA Lidia Sobańska podkreśliła podczas uroczystości, że Popularyzator Nauki to najstarszy i najbardziej prestiżowy w tej kategorii konkurs w Polsce, cieszący się ogromnym zainteresowaniem i prestiżem w środowisku naukowym i w środowisku mediów (źródło PAP).

Konkurs POPULARYZATOR NAUKI od 11 lat organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gratulujemy osiągnięcia tak wielkiego sukcesu, który jest ukoronowaniem 5. lat zaangażowania w zachęcanie dzieci do odkrywania tajemnic świata!

fot. ze strony http://naukawpolsce.pap.pl PAP/ B.Szumiec-Presch

Aleksandra Fabiszak

Biuro Informacji i Promocji
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica

mlodzi_odkrywcy_pwsz0

mlodzi_odkrywcy_pwsz1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *