Młodzi pilanie z wizytą w Katalonii

W dniach 18 do 25 kwietnia 2015 roku pięcioosobowa grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile uczestniczyła w piątej już wizycie w ramach projektu Comenius, tym razem w Reus w Katalonii.

W projekcie, którego głównym koordynatorem jest pilska Jedynka, biorą również udział szkoły z Litwy, Katalonii, Turcji i Grecji. Tytuł projektu to: „Let’s discover hidden talents”. W czasie wizyty realizowano zadania projektowe. Odbyły się warsztaty plastyczne, nauka słówek w języku katalońskim, nagranie hymnu projektu w profesjonalnym studiu, warsztaty muzyczne. Przeprowadzono również konkurs ze znajomości katalońskich słów i zwrotów.

23 kwietnia wszyscy uczestniczyli w obchodach dnia Św. Jerzego, obdarowywali się różami, kupowali książki i podziwiali budowanie wieży z ludzi. Dużą atrakcją była jednodniowa wycieczka do Barcelony. Sagrada Familia, La Rambla, budowle Gaudiego zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Uczestnicy mieli również możliwość poznania katalońskiego systemu edukacji, kultury, zwyczajów i kuchni.

Otwartość, życzliwość i gościnność Katalończyków na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.

S.D.

mlodzi_pilanie_z_wizyta_w_katalonii10

mlodzi_pilanie_z_wizyta_w_katalonii13 mlodzi_pilanie_z_wizyta_w_katalonii11 mlodzi_pilanie_z_wizyta_w_katalonii12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *