Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie w Pile! | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie w Pile!

  mlodziezowy_strajk

  W piątek, 24 września 2021 roku Młodzieżowy Strajk Klimatyczny ponownie wyjdzie na ulice polskich miast, aby domagać się natychmiastowej i sprawiedliwej transformacji energetycznej. Wydarzenia są częścią globalnej mobilizacji dla klimatu.

  Piątkowa demonstracja w Pile rozpocznie się o godzinie 13:00 na Deptaku przy fontannie (ul. Śródmiejska 1). Organizatorzy zapraszają osoby w każdym wieku i zachęcają do przygotowania transparentów.

  Tegoroczne hasło mobilizacji: „Wspólne działanie lub wspólne wymieranie”, nawołuje do społecznego zjednoczenia w działaniu na rzecz jednego celu – wspólnej, bezpiecznej przyszłości.

  Przez lata w narracjach proklimatycznych dominowały suche statystyki, opisy fizycznych procesów, co odbierało im ludzki wymiar. A przecież to człowiek wywołał kryzys klimatyczny i to człowiek poniesie największe konsekwencje. Chcemy nadać dyskusji o klimacie ludzką twarz. W końcu mamy jeszcze szansę, aby uratować świat, ale musimy to zrobić wszyscy razem – mówi Grzesiek Marciniak Jr., aktywista MSK.

  Młodzi działacze i działaczki podkreślają konieczność natychmiastowej, sprawiedliwej transformacji energetycznej, zgodnej z faktycznym stanowiskiem nauki. Najnowszy raport IPCC bowiem nie pozostawia złudzeń – to ostatni moment na wprowadzenie radykalnych i całościowych zmian, prowadzących do szybkiej redukcji emisji i zapobieżenia katastrofie klimatycznej.

  Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2056659267823953

  Grzegorz Marciniak Jr.
  Członek Młodzieżowego Strajku Klimatycznego – Piła