Mocni rywale Polonii Piła. I-ligowiec zaprosił Stal Gorzów

Mocni_rywale_Polonii

Polonia Piła zakłada, że rozegra przed startem sezonu co najmniej cztery treningi punktowane. I-ligowa drużyna sprawdzi się w marcu na tle czołowego polskiego zespołu – Stali Gorzów.

Pilanie rozpoczną sezon Nice Polskiej Ligi Żużlowej w poniedziałek 28 marca, podejmując KSM Krosno. Do tego czasu drużyna Polonii będzie chciała sprawdzić się w kilku treningach punktowanych. Wstępnie zostały już one zaplanowane.

– Porozumieliśmy się już z gorzowianami. Ustaliliśmy, że spotkamy się z nimi 12 i 13 marca. Jeden z treningów odbędzie się w Pile, a drugi w Gorzowie – mówi wiceprezes klubu, Tomasz Żentkowski.

Oprócz tego Polonia zmierzy się także z jednym z zespołów z niższej klasy rozgrywek. – Na zakończenie naszych przedsezonowych zmagań sprawdzimy się na tle Orła Łódź. Pierwsze spotkanie odbędzie się prawdopodobnie 17, a drugie 19 marca – zaznacza Żentkowski.

O ile pozwoli na to pogoda, zawodnicy Polonii rozpoczną treningi w pierwszym lub drugim tygodniu przyszłego miesiąca. – Dosypaliśmy nawierzchni i wstępnie została już ona ułożona. Pozostaje nam jeszcze zamontować dmuchaną bandę. Prócz tego przeprowadzone zostaną prace renowacyjne na stadionie. Oświetlenie będzie spełniać normy I-ligowe, a część drewnianej bandy zostanie zmodernizowana. Ze współpracy z MOSiR-em, który czuwa nad tymi sprawami jesteśmy bardzo zadowoleni. Widać, że miasto docenia fakt, iż pojedziemy w wyższej klasie rozgrywek – dodaje Żentkowski.

Nim rozpocznie się sezon, Polonia planuje także zorganizować prezentację zespołu dla kibiców. Wstępnie zakłada się, że odbędzie się ona 14 marca.

Michał Wachowski
sportowefakty.wp.pl
Fot. (SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *