Morsowy rekord Guinnessa – może się uda…

Morsowy_rekord_Guinnessa

Nie powiodła się pilska próba pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób niosących jednocześnie flagę. Przed pilanami pojawiła się szansa współzdobycia rekordu w innej kategorii – „NAJWIĘKSZA  ILOŚĆ  RÓWNOCZEŚNIE  KĄPIĄCYCH  SIĘ  MORSÓW  W  WIELU  MIEJSCACH”. Ogólnopolskim organizatorem przedsięwzięcia jest biuro Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie, a w Pile za organizację wziął się klub EUFORIA.

Aby pobić rekord do wody musi wejść jednocześnie ponad 1799 osób w 10 miejscach – według informacji z biura w Mielnie zgłosiło się już ponad 90 środowisk z całego kraju i w związku z tym organizatorzy spodziewają się około 2500 jednocześnie kapiących się morsów.  W Pile, podczas kąpieli 6 grudnia zadeklarowało się 51 chętnych.

Próba pobicia rekordu odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia 2015 roku o godzinie 12:00, oczywiście na Płotkach przy szkole nurkowej DEEP  DIVER.

Do wody musi wejść minimum 25 osób – już z liczby zadeklarowanych widać, że na Płotkach będzie nas  więcej!!! Woda musi mieć mniej niż 10 stopni Celsjusza (w minioną niedzielę było 7 stopni), a kąpiel nie może być krótsza niż  3 minuty!

Odważnych, którzy chcą uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu zapraszamy na Płotki najpóźniej na 11.30 – organizatorzy, komisja obserwująca przygotowania i samą kąpiel  będą na miejscu już od godziny 11.00 – konieczny jest wpis na liście uczestnictwa potwierdzony podpisem;  proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.

Po tradycyjnej rozgrzewce wchodzimy do wody punktualnie o godzinie 12.00 i pozostaniemy w niej minimum regulaminowe 3 minuty.

Po kąpieli zapraszamy na krótkie spotkanie przy grillu – ale kiełbaski trzeba przywieźć własne – będzie szansa na podzielenie się wrażeniami…

Zaproście rodziny i przyjaciół do kibicowania nam w próbie bicia rekordu!

Jan Balcerzak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *