Motor Show Poznań 2016

W dniach 31 marca – 4 kwietnia w Poznaniu, w kilkunastu halach wystawienniczych Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny odbyły się targi Motor Show Poznań 2016.

To największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce, a także w tej części Europy. Rekordowa liczba zwiedzających, tj. ponad 133 tysiące osób miało okazję podziwiać stoiska pełne najciekawszych i najnowocześniejszych modeli pojazdów. W tegorocznej edycji 140 wystawców z Polski i z zagranicy zaprezentowało pojazdy z niemal wszystkich segmentów: zaczynając od rowerów, poprzez motocykle, skutery i quady, samochody miejskie, limuzyny, SUV-y, kończąc na kamperach oraz samochodach ciężarowych.

Dzięki zaangażowaniu wystawców można było obejrzeć wiele pięknych, i rzadko spotykanych na naszych drogach samochodów. Nie zabrakło także klasyków sprzed lat oraz modeli aut, które po raz pierwszy w naszym kraju zostały zaprezentowane szerokiej publiczności. Pojawiło się blisko 70 motoryzacyjnych nowości oraz pierwsza w historii targów Motor Show Poznań europejska premiera Hyundai Elantra.

Podczas Motor Show polską premierę miał m.in. Jaguar F-PACE, pierwszy SUV marki Jaguar. Model F-PACE to praktyczny sportowy samochód Jaguara, połączenie przyjemności prowadzenia z uniwersalnością. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii F-PACE gwarantuje bezpieczeństwo, łączność i rozrywkę.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko marki BMW. W tym roku bawarska marka swoją wystawę przygotowała pod hasłem „Driving luxury”. Odwiedzjący mieli okazje bliżej przyjrzeć się i podziwiać modele w gamie BMW od najbardziej luksusowych, m.in. BMW i8,  auta serii 6 oraz 7, po auta premierowe np. BMW M760Li xDrive.

Nie zabrakło również dodatkowych atrakcji i rozrywek związanych z tematyką motoryzacyjną, m.in. kaskaderskie pokazy motocykli i quadów, międzynarodowe zawody o miano najgłośniejszego samochodu w Polsce oraz pokazy stuntu.

Jan  M. Sokal

motor_show00

motor_show05 motor_show01 motor_show02 motor_show03 motor_show04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *