MŚ w sztafetach. Klaudia Adamek z kwalifikacją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie w Tokio | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

MŚ w sztafetach. Klaudia Adamek z kwalifikacją olimpijską na Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Dwa medale – złoto i srebro a do tego awans z sztafetą na IO do Tokio to dorobek Klaudii Adamek (Gwardia Piła) podczas rozgrywanych w Chorzowie World Relays.

1 maja świetny bieg sztafety 4×100 metrów kobiet! Ekipa w składzie Paulina Guzowska, pilanka Klaudia Adamek, Katarzyna Sokólska i Pia Skrzyszowska zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym w trakcie mistrzostw świata sztafet 2021 zapewniając sobie tym samym prawo startu na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Dzień później ta sztafeta ale w składzie Magdalena Stefanowicz ,Klaudia Adamek ,Katarzyna Sokólska, Pia Skrzyszowska finale rywalizacji sprinterek zajęły drugie miejsc.

Po tym biegu po 15 minutach przerwy nasza zawodniczka stanęła ponownie na starcie w sztafecie  4×200 metrów i wywalczyła złoty medal rozgrywanych w Chorzowie World Relays. Paulina Guzowska, Kamila Ciba, Klaudia Adamek i Marlena Gola pobiły dodatkowo rekord Polski w tej konkurencji (1:34.98). Poprzedni pochodził z 1975 roku!

W sumie pięć medali – dwa złote i trzy srebrne – zdobyli polscy lekkoatleci podczas rozgrywanych w Chorzowie World Relays.