Muaythai na światowym poziomie w Pile

Na zaproszenie instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Pile oraz licencjonowanego trenera Polskiego Związku Muaythai – mł. asp. Tomasza Ptaka, do Szkoły przyjechali trener kadry narodowej i mistrz świata (!) w Muaythai, Rafał Simonides wraz z goszczącym w naszym kraju Tajem – THANIT IM ON. Goście przeprowadzili dla wykładowców oraz słuchaczy kursu podstawowego i kursu specjalistycznego warsztaty z zakresu sztuki walki Muaythai (tajski boks).

Prezentowanymi technikami były w głównej mierze dynamiczne i mocne kopnięcia, które są charakterystyczne dla tej dyscypliny sportu. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z przebiegu warsztatów, a goście chwalili ćwiczących za wysiłek i zaangażowanie. Na pożegnanie kierownik Zakładu Interwencji Policyjnych pilskiej Szkoły Policji – mł. insp Sylwester Urbaniak wręczył gościom upominki związane ze Szkołą.

Specjalnie dla miłośników i osób trenujących tajski boks, przeprowadzili również ogólnodostępne czterogodzinne zajęcia w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Pile. Natomiast drugiego dnia pobytu Rafał Simonides i THANIT IM ON
zwiedzili Szkołę Policji i mieli możliwość obejrzenia zajęć z kryminalistyki, ruchu drogowego, pierwszej pomocy, prewencji, które wywarły na nich duże wrażenie.

Muaythai (tajski boks) to sport narodowy w Tajlandii. Jest to sport honoru i dla odważnych ludzi, którzy są w stanie zaakceptować długie godziny treningu, aby dojść do upragnionego zwycięstwa. Zawodnicy walczą ze sobą, a zarazem się szanują. Jeżeli jeden z zawodników podczas walki wyraźnie dominuje i widzi, że ma walkę wygraną, nie szuka destrukcji, lecz zadowala się zachowaniem przewagi i szanuje swojego przeciwnika za odwagę i podjęcie walki.

Wszystkich zainteresowanych Muaythai (niezależnie od płci i wieku) zapraszamy na zajęcia prowadzone przez Tomasza Ptaka w Klubie BLACK BIRD Piła w Szkole Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków ul. Roosevelta 12 w Pile.

pt

muaythai_na_swiatowym10

muaythai_na_swiatowym31 muaythai_na_swiatowym11 muaythai_na_swiatowym12 muaythai_na_swiatowym13 muaythai_na_swiatowym14 muaythai_na_swiatowym15 muaythai_na_swiatowym16 muaythai_na_swiatowym17 muaythai_na_swiatowym18 muaythai_na_swiatowym19 muaythai_na_swiatowym20 muaythai_na_swiatowym21 muaythai_na_swiatowym22 muaythai_na_swiatowym23 muaythai_na_swiatowym24 muaythai_na_swiatowym25 muaythai_na_swiatowym26 muaythai_na_swiatowym27 muaythai_na_swiatowym28 muaythai_na_swiatowym29 muaythai_na_swiatowym30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *