Mural Lotników Polskich na ścianie budynku ZS nr 3 w Pile

Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile dzięki wsparciu finansowemu wielu ludzi dobrej woli i Urzędu Miasta Piły wzbogacił się o mural na ścianie swojej szkoły z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia tej placówki oświatowej.

Powstały mural nawiązuje do lotniczych tradycji naszego miasta i placówki oraz podkreśla męstwo i żołnierski kunszt polskich lotników. Wykonawcą muralu jest Szymon Tycman.

– W roku 2015 nasz szkoła obchodzi jubileusz 30-lecia i w związku z tym postanowiliśmy w sposób szczególny, nietypowy uczcić tę rocznicę. Na ścianie naszej szkoły powstał mural, który nawiązuje do tradycji naszego miasta i placówki, bo nasza szkoła nosi imię Lotników Polskich. Dobór postaci na muralu nie jest przypadkiem, ponieważ przedstawia trójkę polskich lotników, którzy brali udział w Bitwie o Anglię. W tym roku obchodzimy 75. rocznicę tego wydarzenia. Przy okazji dziękuje wszystkim, którzy wsparli tą inicjatywę – mówi Aldona Ostachowicz, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile.

Mural przedstawia członków Dywizjonu 303: Jana Zumbacha, Stanisława Skalskiego i Witolda Urbanowicza na tle biało czerwonej szachownicy oraz dwie sylwetki samolotu, Spitfire, na którym polscy piloci uzyskali tak wiele zwycięstw w czasie II wojny światowej.

(SE)

mural_lotnikow10

mural_lotnikow21 mural_lotnikow20 mural_lotnikow18 mural_lotnikow19 mural_lotnikow17 mural_lotnikow16 mural_lotnikow15 mural_lotnikow14 mural_lotnikow13 mural_lotnikow12 mural_lotnikow11 mural_lotnikow22

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *