Muzyka Chopina rozbrzmiewała w Miejskim Parku w Pile

Kolejne Parkowe Spotkanie w Parku Miejskim w Pile poświęcone było twórczości Fryderyka Chopina. W niedzielny wieczór, 21 czerwca 2015 roku, najtwardsi melomani mogli wysłuchać muzycznych dzieł wielkiego kompozytora, w ciekawej interpretacji pilanina – Piotra Grelowskiego.  

Choć pogoda tego dnia nie rozpieszczała – chłód niepasujący do nadchodzącego lata, wiatr i siąpiący co chwilę deszcz – najtwardsi melomani przybyli do Miejskiego Parku w Pile, aby wysłuchać wspaniałych kompozycji Chopina, w nietuzinkowym wykonaniu Piotra Grelowskiego. I choć muzyczne frazy nie wydobywały się ze Steinway’a czy Bechsteina, a jedynie z elektrycznego Rolanda, koncert był prawdziwą ucztą dla ucha. Do tego stopnia, że jedną ze słuchaczek dźwięki dzieł wielkiego Polaka utuliły do snu. Więcej – polonez puentujący niedzielne rendez vous z Chopinem i Piotrem Grelowskim zmotywował słońce aby wyszło zza chmur!

Piotr Grelowski pierwszą lekcję gry na fortepianie otrzymał w wieku ośmiu lat w klasie mgr Jolanty Reszelskiej w Państwowej Szkole Muzycznej Pile. W 2007 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach u prof. Moniki Sikorskiej-Wojtacha, a w 2009 roku – również z wyróżnieniem – studia w Universität Mozarteum w Salzburgu (Austria) w klasie prof. Aleksieja Lubimova. Rok później otrzymał dyplom ukończenia studiów podyplomowych na tej samej uczelni w klasie prof. Christopha Lieske. Studiował również kameralistykę u M. Mosia, M. Szwajger-Kułakowskiej, C. Höfer-Teutsch i I. Rohmanna, klawesyn i klawikord u A. Koppenwallner oraz hammerklavier u W. Brunnera. Piotr Grelowski wziął udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Koncertował w Polsce, Austrii, Niemczech, Rosji i we Włoszech. Oprócz działalności artystycznej Piotr Grelowski od 2010 roku prowadzi również klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie, a od 2012 roku jest wykładowcą Akademii Sztuki w Szczecinie.

Marek Mostowski

muzyka_chopina10

muzyka_chopina45 muzyka_chopina11 muzyka_chopina12 muzyka_chopina13 muzyka_chopina14 muzyka_chopina15 muzyka_chopina16 muzyka_chopina17 muzyka_chopina18 muzyka_chopina19 muzyka_chopina20 muzyka_chopina21 muzyka_chopina22 muzyka_chopina23 muzyka_chopina24 muzyka_chopina25 muzyka_chopina26 muzyka_chopina27 muzyka_chopina28 muzyka_chopina29 muzyka_chopina30 muzyka_chopina31 muzyka_chopina32 muzyka_chopina33 muzyka_chopina34 muzyka_chopina35 muzyka_chopina36 muzyka_chopina37 muzyka_chopina38 muzyka_chopina39 muzyka_chopina40 muzyka_chopina41 muzyka_chopina42 muzyka_chopina43 muzyka_chopina44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *