MZK w Pile uruchomi linię 60 na trasie Piła – Szydłowo

Są dobre wiadomości dla mieszkańców Gminy Szydłowo i Piły, którzy chcieliby dostać się do tych miejscowości i wrócić, a nie mają np. samochodu. Może jeszcze nie rowerem, bo nadal brakuje ścieżki rowerowej, która połączy te dwie miejscowości, ale od 1 września 2020 roku  MZK w Pile uruchomi linię 60, dzięki której będzie możliwość pojechać z Piły do Szydłowa (z przystankiem w Dolaszewie). Linia ma być testowana przez trzy miesiące i jak będzie się cieszyć sporym zainteresowaniem, na stałe wejdzie w rozkład jazdy autobusów MZK tak jak linia podmiejska Piła – Ujście.

– Spełniamy jedną z naszych obietnic wyborczych złożoną przez radnych z Dolaszewa i Szydłowa oraz prośby mieszkańców. Dzięki  podpisanej umowie partnerskiej połączymy już niedługo Szydłowo z sąsiadem – miastem Piła poprzez kursy autobusów MZK. Bardzo korzystny rozkład gwarantujący 6 dziennych przejazdów. Zachęcam mieszkańców naszej gminy, aby korzystali z tej linii, kupowali bilety miesięczne, ponieważ przez trzy miesiące będziemy liczyć czy ta linia ma ekonomiczne uzasadnienie – mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt Gminy Szydłowo.

– Jak Państwo pamiętają kilka lat temu mieliśmy małą awanturkę, m.in. o to połączenie i było żądanie, aby takie autobusy jeździły, ale bez pieniędzy za paliwo, za wynagrodzenia. Wtedy tłumaczyłem, że do tanga trzeba dwojga, czyli potrzeba samorządu miejskiego i gminnego oraz odpowiedniej umowy, która relacje dobrze by ustawiła. Aby mieszkańcy z tego skorzystali oraz rozwiązania finansowe miały swoje miejsce. Dzisiaj możemy mówić, że mamy jeden bilet dla trzech gmin. Oprócz Szydłowa, Piły jest też Ujście. Osoby, które będą kupowały bilet za 94 zł otrzymają bilet do wykorzystania w trzech gminach. Dziś mamy przykład, że jak są odpowiednie strony to można o wszystkim rozmawiać, aby poprawić jakość życia  mieszkańców w naszym regionie – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Dla mieszkańców Gminy Szydłowo (jak i mieszkańców Gminy Piła) nowa linia oznacza  konsolidację obszarów i ujednolicenie taryfy opłat oraz jednolity system ulg i zwolnień z odpłatności za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej.

Trasa linii nr 60:

Przystanki:
Pl. Zwycięstwa/ Śródmiejska – Al. WP/ Poczta – Al. WP/ Park Miejski – Al. WP/ Ars Medical – Al. WP/ Przychodnia – Al. WP/ Batorego – Al. WP/ Długosza – Al. WP/ Krzywa nż – Al. WP/ Wypoczynkowa – Działki Zalesie – Dolaszewo skrzyżowanie – Szydłowo Pętla

Rozkład jazdy :

Pl. Zwycięstwa/ Śródmiejska  
godz. odjazdu autobusu –  4.40 ; 5.40 ; 6.45 ; 14.40 ; 15.50 ; 18.25

Szydłowo Pętla  
godz. odjazdu autobusu –  5.08 ; 6.08 ; 7:13 ; 15.08 ; 16.23 ; 19.00

Sebastian Daukszewicz

mzk_uruchomi1_01

mzk_uruchomi1_21 mzk_uruchomi1_02 mzk_uruchomi1_03 mzk_uruchomi1_04 mzk_uruchomi1_05 mzk_uruchomi1_06 mzk_uruchomi1_07 mzk_uruchomi1_08 mzk_uruchomi1_09 mzk_uruchomi1_10 mzk_uruchomi1_11 mzk_uruchomi1_12 mzk_uruchomi1_13 mzk_uruchomi1_14 mzk_uruchomi1_15 mzk_uruchomi1_16 mzk_uruchomi1_17 mzk_uruchomi1_18 mzk_uruchomi1_19 mzk_uruchomi1_20