Na pilskiej Barce zagra trzciamajkowa orkiestra BEZJAHZGH

W czwartek, 10 listopada 2016 roku w Klubie Muzycznym BARKA, Piła ul. Wodna (rzeka Gwda) o godz. 20:00 rozpocznie się koncert z okazji premiery drugiego albumu trzciamajkowej orkiestry BEZJAHZGH pt. „Przeczas”!

Album „Przeczas” to druga płyta w dorobku trzciamajkowej orkiestry BEZJAHZGH. Płyta nagrana została w Studio Q Toma Horna. Masteringiem zajęło się studio AsONE. Od wydania pierwszej płyty „Nie na chacie” minęło 6 lat. W tym czasie zmieniał się skład zespołu, co miało również wpływ na zawartość materiału znajdującego się na płycie. Ostatecznie powstała płyta, która jest wizytówką tego okresu. Nagrano ją w jedenastoosobowym składzie z rozbudowaną sekcją dętą oraz z wykorzystaniem sporej ilości syntetycznych dźwięków osadzonych na głębokim basie, gitarach i perkusji. Dopełnieniem jest lira korbowa, sample oraz skrecze. Nie jest to typowa płyta reggae. Zatem z jaką muzyką jest? O tym musicie przekonać się sami. Premiera płyty 10.11.2016 .

Razem z zespołem Bezjahzgh zagra PZK, a po koncertach Change Ballange Sound System.

Wstęp: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu.

Informacje o przedsprzedaży: Polsky Group Promotion w miejscu:

Klub Muzyczny BARKA, Piła ul. Wodna (rzeka Gwda).

Sklep RESZKA, ul. Rogozińska 33, 64_920 Piła, (godziny otwarcia od 7:00 do 22:00).

Przedsprzedaż online: drogą mailową pisząc na adres: barka.pila@wp.pl

BEZJAHZGH

Historia Bez Jahzgh (czyt.bez dżazg) zaczęła się w 2006 roku w wielkopolskiej Trzciance, kiedy to… ale to już właśnie historia. To co najpiękniejsze, zostało w naszych sercach, a że mamy je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, że rytm zespołu nadaje 12 serc. Jedne biją spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawału. Ale to właśnie sprawia, ze muzyka, która z nich płynie jest wyjątkowa. Reggae’owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest wiec słodko i ostro, gorzko i kwaśniej, pikantnie i łagodnie ale zawsze smacznie.

Graliśmy już wiele koncertów. Próbowaliśmy swoich sił w konkursie podczas festiwalu Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal (Toruń), Przystanek Woodstock – Pokojowa Wioska Kryszny (Kostrzyn), Karuzela Cooltury (Świnoujście), Festiwal Reggaenwalde (Darłowo), Upgrade festiwal (Magdeburg), oraz mniejsze koncerty w wielu miastach.

W 2009 roku zarejestrowaliśmy w Studio Q materiał na debiutancką płytę. Prace trwały długo, ale dzięki temu stworzyliśmy ciekawą płytę. Gościnnie zespół wspomagali DJ Feel-X oraz MC Globyman, z kolei Tom Horn wysmażył remix do jednego z kawałków. Masteringiem zajęli się najlepsi, czyli Studio As One.

W 2010 roku ukazała się nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys nasza pierwsza płyta „NIE NA CHACIE” (Studio Q), oraz singiel „Trzciamajka” na którym oprócz tytułowego oryginału można usłyszeć utwór w dwóch innych odsłonach (wykonanych przez Toma Horna)

Przez zespół przewinęli się różni muzycy, którzy zostawili swoje ślady na nagraniach i w naszych sercach. Mimo licznych komplikacji jakie stawiał przed nami los, zawsze dawaliśmy radę się podnieść i działać dalej. Bez Jahzgh przeszedł kilka metamorfoz personalnych dzięki czemu nasza muzyka wzbogacona została o nowe brzmienia i nowe aranże..

Szczęśliwy był dla nas lipiec 2012 gdzie w Ostrowie Wlkp. podczas festiwalu REGGAE NA PIASKACH zdobyliśmy tytuł laureata Konkursu im. Ryszarda Sarbaka – głosowała publiczność, więc to dla nas bardzo cenne.

Wiosną 2013 r. okazało się, że spośród 750 zespołów znaleźliśmy się w zacnym gronie półfinalistów Eliminacji do Przystanku Woodstock 2013. Podczas koncertów półfinałowych w Warszawie odnieśliśmy kolejny sukces: przeszliśmy do finału – pozostało 12 kapel w ostatecznej rozgrywce. Czas na woodstockową scenę jeszcze nie nadszedł ale na pewno spróbujemy w przyszłym roku.

Materiał na kolejną płytę już kipi w wielkim kotle i nie może się doczekać aby ujrzeć światło dzienne.

Joanna Naranowicz

na_barce_zagra_bezjahzgh00

na_barce_zagra_bezjahzgh03 na_barce_zagra_bezjahzgh01 na_barce_zagra_bezjahzgh02