Na pilskim Targowisku głośno grano dla Igora

W akcję, której spiritus movens była spółka TARPIL w Pile, zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, reprezentujących różne podmioty oraz samych siebie. W sobotę, 12 września, bardzo głośno dla Igorka bił chór otwartych serc.

Zbożny, chlubny, szlachetny, szczytny cel jest wielką wartością samą w sobie. Gdy owym celem jest pomoc bliźniemu, a tym bardziej dziecku pokrzywdzonemu przez los, staje się on jeszcze wznioślejszy. Takim celem, a konkretnie niesieniem pomocy finansowej, bo takiej najbardziej teraz potrzebuje, był festyn charytatywny pod hasłem „Gramy dla Igora”.

Ośmioletni Igorek, który w sobotnie przedpołudnie przybył wraz z najbliższymi na pilskie targowisko, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Dzięki samozaparciu rodziców i ich wielkiej do niego miłości, od przyjścia na świat jest rehabilitowany. A jak wiadomo, od czasu wynalezienia brzęczącej monety na tym świecie nie ma nic za darmo, podobnie jest z rehabilitacją. I choć rodzice Igorka mocno angażują się w różne formy pozyskiwania środków, owych nigdy nie dość. Jak mówi mama Igorka, ponieważ od bez mała trzech lat syn jest bardzo intensywnie rehabilitowany, widać u niego coraz większe postępy.

W sobotnie, słoneczne przedpołudnie dla Igora Jagodzińskiego z Białośliwia zagrała bardzo liczna i spontaniczna orkiestra szeroko otwartych serc. Przede wszystkim wolontariusze z puszkami zbierali pieniądze na rehabilitację Igora. Odbywała się przez cały czas trwania festynu licytacja przeróżnych przedmiotów, podarowanych przez ludzi wielkich serc, którą ze swadą i uśmiechem prowadziła Dorota Semenov, rzeczniczka prezydenta Piły. Długo by wymieniać co szło pod młotek. Były obrazy, talony na pizzę, przedmioty codziennego użytku, zdjęcia zawodowego mistrza świata w boksie, Krzysztofa Głowackiego, przedstawiającego nokautujący cios, który powalił Marco Hucka, z podpisem sławnego wałczanina, czy wreszcie kimono, przekazane przez Sławomira Wysoczarskiego z Pilskiego Centrum Aikido. Uff, naprawdę trudno wszystko wymienić!

Aby uatrakcyjnić festyn nie mogło obyć się bez pokazów. Kunszt walk bokserskich zaprezentowali młodzi zawodnicy pilskiego Sokoła, pod wodzą trenera Sławomira Nowickiego. Owe walki w czynie społecznym sędziował znany pilski sędzia bokserski, ongiś bokser, Tadeusz Krupa. Wspomniany wyżej Sławomir Wysoczarski pokazywał chwyty aikido, przewracając się na macie z dziećmi odwiedzającymi z rodzicami targowisko, aby zachęcić ich do trenowania tej nietuzinkowej sztuki walki i obrony. Nie obyło się bez pokazów walk rycerskich. A także zbiorowego, żywiołowego tańca, który prowadziła Polina Kyshyshian. Było jeszcze wiele innych atrakcji. A zwieńczeniem akcji było załadowanie do samochodu ciężarowego nieprzebranej ilości nakrętek, z których zysk również zasili konto Igorka.

Oby jak najwięcej takich inicjatyw! BRAWO!!!

Marek Mostowski

na_targowisku_grano01

na_targowisku_grano02 na_targowisku_grano03 na_targowisku_grano04 na_targowisku_grano05 na_targowisku_grano06 na_targowisku_grano07 na_targowisku_grano08 na_targowisku_grano09 na_targowisku_grano10 na_targowisku_grano11 na_targowisku_grano12 na_targowisku_grano13 na_targowisku_grano14 na_targowisku_grano15 na_targowisku_grano16 na_targowisku_grano17 na_targowisku_grano18 na_targowisku_grano19 na_targowisku_grano20 na_targowisku_grano21 na_targowisku_grano22 na_targowisku_grano23 na_targowisku_grano24 na_targowisku_grano25 na_targowisku_grano26 na_targowisku_grano27 na_targowisku_grano28 na_targowisku_grano29 na_targowisku_grano30 na_targowisku_grano31 na_targowisku_grano32 na_targowisku_grano33 na_targowisku_grano34 na_targowisku_grano35 na_targowisku_grano36 na_targowisku_grano37 na_targowisku_grano38 na_targowisku_grano39 na_targowisku_grano40 na_targowisku_grano41 na_targowisku_grano42 na_targowisku_grano43 na_targowisku_grano44 na_targowisku_grano45 na_targowisku_grano46 na_targowisku_grano47 na_targowisku_grano48 na_targowisku_grano49 na_targowisku_grano50 na_targowisku_grano51 na_targowisku_grano52 na_targowisku_grano53 na_targowisku_grano54 na_targowisku_grano55 na_targowisku_grano56 na_targowisku_grano57 na_targowisku_grano58 na_targowisku_grano59 na_targowisku_grano60 na_targowisku_grano61 na_targowisku_grano62 na_targowisku_grano63 na_targowisku_grano64 na_targowisku_grano65 na_targowisku_grano66 na_targowisku_grano67 na_targowisku_grano68 na_targowisku_grano69 na_targowisku_grano70 na_targowisku_grano71 na_targowisku_grano72 na_targowisku_grano73

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *