Na targach w partnerskim powiecie Schwalm-Eder

W dniach 22-24 kwietnia br. Powiat Pilski uczestniczył w Regionalnych Targach Gospodarczych we Fritzlar, w partnerskim powiecie Schwalm-Eder w Niemczech. Prezentowano walory turystyczne, a także potencjał gospodarczy.

Powiat Pilski tradycyjnie już uczestniczy w wystawie gospodarczej w powiecie Schwalm-Eder. Do udziału w wydarzeniu zapraszane są też lokalne firmy, których produkty z powodzeniem konkurują na rynkach krajowych i zagranicznych. Tym razem wraz z Powiatem Pilskim, na targach prezentowały się Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy.

– Cieszymy się bardzo, że możemy państwa gościć u siebie i mamy nadzieję, że nasze kontakty będą jeszcze ściślejsze – mówił podczas otwarcia starosta powiatu Schwalm-Eder Winfried Becker. – Jest to największa impreza gospodarcza w naszym regionie, podczas której firmy prezentują swoją ofertę i różnorodność usług, w tym najnowsze technologie i produkty. Na takich targach najłatwiej nawiązywać kontakty, które owocować mogą w przyszłości.

Powiat pilski na targach w Niemczech reprezentowali: wicestarosta Stefan Piechocki, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Wasiak oraz Bernard Adamczyk z Wydziału Promocji, Kultury i Współpracy Samorządowej Starostwa Powiatowego.

– Zaproszenie naszej delegacji na tegoroczną edycję targów jest potwierdzeniem bardzo dobrze rozwijającej się współpracy między Powiatem Pilskim i Powiatem Schwalm-Eder – mówi Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile. – Jest to doskonała okazja do promocji walorów naszego powiatu i naszych firm.

Przewodniczący Rady zaprosił też władze powiatu Schwalm-Eder do odwiedzenia powiatu pilskiego.

– Proszę pamiętać, że są państwo zawsze mile widziani w gościnnym powiecie pilskim – mówił Kazimierz Wasiak. To zaproszenie kieruję zarówno w swoim imieniu jak i starosty Eligiusza Komarowskiego, który bardzo prosił, aby Państwa pozdrowić. Do zobaczenia w Polsce.

Targi Schwalm-Eder-Schau odbyły się już po raz 11.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

na_targach00

na_targach04 na_targach01 na_targach02 na_targach03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *