Nabór w konkursie „PROW w obiektywie – piąta edycja”

Trwa nabór zgłoszeń konkursowych w ramach konkursu „PROW w obiektywie – piąta edycja”. Konkurs ma na celu przybliżenie efektów realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w naszym Województwie. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. Prace konkursowe w ośmiu kategoriach tematycznych można zgłaszać do 31 maja 2024 r.

 

Konkurs organizowany jest przez Regionalną Jednostkę Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego funkcjonującą przy Departamencie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem konkursu jest promocja  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz 2007-2013 a więc środków z Unii Europejskiej, zwiększenie wiedzy mieszkańców województwa wielkopolskiego na temat efektów tych programów, a także promocja dziedzictwa kulturowego regionu, turystyki wiejskiej, odnawialnych źródeł energii, pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

 

– Konkurs Fotograficzny „PROW w obiektywie” to doskonała okazja do pokazania zachodzących przemian w naszym otoczeniu jakie dokonują się za sprawą środków unijnych. Promocja efektów realizacji tego programu w naszym województwie to okazja do  pokazania mocnych stron oraz zaangażowania wielu osób w rozwój Wielkopolski. Konkurs odbywający się w ośmiu kategoriach konkursowych zwiększy wiedzę wielkopolan na temat efektów realizacji Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na autorów najlepszych prac czekają atrakcyjne nagrody. – mówi Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

 

Szeroki zakres działań w jakich funkcjonuje PROW umożliwia uczestnikom ujęcie rozmaitych obszarów, tematów i inwestycji zrealizowanych na przestrzeni lat. Dlatego wyznaczono osiem kategorii konkursowych: Infrastruktura dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Wielkopolska wieś z lotu ptaka, Jak Wielkopolanie dbają o tradycję?, Turystyka na obszarach wiejskich, Wielkopolska na talerzu, Odnawialne źródła energii na obszarach wiejskich, Ginące zawody, Wielkopolska wieś z bliska.

 

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 2 zdjęcia w każdej kategorii. Przesłane prace w formie elektronicznej zostaną ocenione prze Jury konkursu, które zostanie powołane przez  Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Wyłonieni zostaną laureaci I, II i III miejsca oraz jedno wyróżnienie dla każdej kategorii konkursu. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 40 tys. zł. Prace konkursowe w ośmiu kategoriach tematycznych można zgłaszać do 31 maja 2024 r. na adres mailowy: ksow@umww.pl.

 

Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie konkursu oraz na stronach:

 

https://dprow.umww.pl/konkurs-prow-w-obiektywie-piata-edycja-wydluzony-termin-zglaszania-prac/

 

https://www.umww.pl/konkurs-prow-w-obiektywie-piata-edycja-wydluzony-termin-zglaszania-prac

 

Bartosz Zalas