Nagrodzona modernizacja Nadleśnictwa Wałcz

modernizacja_nadlesnictwa_walcz

Inwestycja zrealizowana przez Nadleśnictwo Wałcz znalazła się wśród finalistów konkursu „Modernizacja Roku” oraz otrzymała nagrodę specjalną czasopisma „Las Polski”. W tym roku do komisji konkursu „Modernizacja Roku 2013” wpłynęły 932 zgłoszenia w 12 kategoriach. Jury do finału wytypowało 62 inwestycje. Wśród nich znalazło się aż 11, w których inwestorem były Lasy Państwowe.

Jurorzy docenili modernizację i rozbudowę siedziby nadleśnictwa znajdującej się w centrum Wałcza. Obiekt ten został powiększony o 80 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, dzięki czemu można było zaplanować inny układ pomieszczeń biurowych. Powstała większa sala narad, nowe pomieszczenia na archiwum oraz dla pracowników nadleśnictwa. Cały budynek posiada klimatyzację, co jest szczególnie istotne ze względu na jego usytuowanie bezpośrednio przy ruchliwej trasie nr 10. Natomiast na zewnątrz wzrok przyciąga bardzo efektowna iluminacja świetlna obiektu. Budynek jest częściowo udostępniony dla osób niepełnosprawnych.

– Dzięki modernizacji poprawione zostały warunki, w jakich pracują zatrudnieni w nadleśnictwie oraz stworzony został lepszy komfort obsługi interesantów – mówi Tomasz Partyka nadleśniczy Nadleśnictwa Wałcz. – Warto dodać, że podczas trwających rok prac budowlanych nadleśnictwo cały czas normalnie funkcjonowało. Taki stan wiązał się z niedogodnościami dla pracowników, ale teraz widzimy, że dla takiego efektu końcowego warto było trochę się pomęczyć w gorszych warunkach lokalowych.

(SE)