Najlepsi z ekologii nagrodzeni

6 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się uroczyste podsumowanie Olimpiady Ekologicznej na szczeblu powiatowym i subregionu północnej Wielkopolski. W spotkaniu uczestniczyli laureaci ze swoimi nauczycielami oraz władze samorządowe oraz przedstawiciele Starostwa: pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, wągrowieckiego i złotowskiego, które wspólnie podjęły się organizacji tej imprezy.

Celem olimpiady było propagowanie wśród młodzieży z terenu subregionu północnej wielkopolski wiedzy ekologicznej i zrozumienie funkcjonowania złożonej struktury świata przyrodniczego.

Jak mówią uczestnicy olimpiady jest w nich przekonanie o potrzebie ochrony środowiska i troski o naszą planetę. Za swoją wiedzę najlepsi dostali nagrody rzeczowe i dyplomy, a nauczyciele specjalne podziękowania za trud w przygotowaniu uczniów do olimpiad.

Laureaci XV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Kacper Wachowski, Szkoła Podstawowa w Falmierowie,

II miejsce – Marcin Konysz, Szkoła Podstawowa w Miasteczku Krajeńskim,

III miejsce – Antonina Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku.

Wyróżnienia: Franciszek Krzyśko, Salezjańska Szkoła Podstawowa w Pile; Aleksander Kaczor, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej; Aleksandra Dudek, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku; Fabian Cyrulik, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej; Jakub Kujawski, Zespół Szkół nr 3 w Pile.

Laureaci XV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Pola Jelińska, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,

II miejsce – Mirosław Deja, Gimnazjum w Osieku nad Notecią,

III miejsce – Mikołaj Dawidziuk, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Wyróżnienia: Kinga Brzezińska, Publiczne Gimnazjum w Łobżenicy; Krzysztof Łapacz, Zespół Szkół nr 1 w Pile; Szymon Politowski, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Marek Giers, Gimnazjum w Kaczorach; Zuzanna Adamek, Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Laureaci XV Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Igor Szymański, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego,

II miejsce – Marek Aniserowicz, Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,

III miejsce – Magdalena Bulicz, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego.

Wyróżnienia: Bartosz Pływaczyk, II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile; Marta Ostojska, III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile; Kornelia Karczewska, II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile; Marcin Misiak, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego; Urszula Guderska, I Liceum Ogólnokształcące w Pile.

Laureaci VIII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Jakub Kujawski, Zespół Szkół nr 3 w Pile,

II miejsce – Antonina Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,

III miejsce – Maciej Strzałkowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Chodzieży.

Wyróżnienia: Karol Nowacki, Szkoła Podstawowa w Budzyniu; Emilia Staszewska, Szkoła Podstawowa w Budzyniu; Aleksander Kaczor, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej; Łukasz Herbuś, Szkoła Podstawowa w Lipce; Aleksandra Sypniewska, Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie.

Laureaci VIII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Mateusz Zawileński, Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim,

II miejsce – Mirosław Deja, Gimnazjum w Osieku nad Notecią,

III miejsce – Maciej Bieluszko, Gimnazjum w Lipce.

Wyróżnienia: Izabela Wróblewska, Zespół Szkół w Świętej; Wiktoria Jiers, Gimnazjum w Krajence, Krystian Ruciński, Gimnazjum w Wągrowcu; Julia Fifielska, Gimnazjum w Świętej; Jan Kułaczkowski, Gimnazjum w Szamocinie.

Laureaci VIII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Igor Szymański, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile,

II miejsce – Paulina Szejn – Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu,

III miejsce – Szymon Pełczyński, Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu.

Wyróżnienia: Bartosz Pływaczyk, II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile; Michał Rybarczyk, Liceum Ogólnokształcące w Czarnkowie; Magdalena Bulicz, Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile; Estera Szwedziak, Liceum Ogólnokształcące w Złotowie; Michał Brzeziński, Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu.

Sebastian Daukszewicz

najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni00

najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni26 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni01 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni02 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni03 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni04 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni05 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni06 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni07 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni08 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni09 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni10 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni11 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni12 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni13 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni14 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni15 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni16 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni17 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni18 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni19 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni20 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni21 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni22 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni23 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni24 najlepsi_z_ekologii_nagrodzeni25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *