Najmłodsi zasiądą w Sejmie

Przeszło dwudziestoletnią tradycję ma Sejm Dzieci i Młodzieży, który swoje posiedzenia odbywa cyklicznie 1 czerwca w gmachu Sejmu RP. A ponieważ tradycję należy szanować, nie inaczej będzie w tym roku. Wybory do nadzwyczajnego zgromadzenia już się rozpoczęły, ale ich rezultatów jeszcze nie znamy.

W jaki sposób można się dostać do Sejmu Dzieci i Młodzieży? Należy stworzyć dwuosobowy zespół z gimnazjum bądź szkoły ponadgimnazjalnej (każdy z uczniów musi być z tej samej szkoły), wykonać zadanie rekrutacyjne, po czym zamieścić relację z jego wykonania na platformie internetowej SDiM. Temat tegorocznego zadania brzmi: „Miejsca młodych – jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”. Polega ono na przeprowadzeniu badania wybranego miejsca w przestrzeni lokalnej, a następnie zaproponowaniu zmian wynikających z uzyskanych wyników. Przed rozpoczęciem prac warto zajrzeć do przewodnika, dostępnego pod adresem: http://www.ceo.org.pl/pl/sejmmlodziezy/news/przewodnik-uczestnika-i-uczestniczki-xxi-sdim.

Rejestracja na platformie www.sdim.ceo.org.pl rozpoczęła się 20 lutego i potrwa do 7 kwietnia. Przesłane relacje pozwolą wyłonić 460 zwycięzców, którzy 1 czerwca 2015 roku wezmą udział w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

najmlodsi_zasiada_w_sejmie10

najmlodsi_zasiada_w_sejmie11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *