Najpierw wspólnie pili, później okradli

najpierw_wspolnie

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży przedmiotów o wartości ponad 3500 złotych. Sprawcy usłyszeli zarzuty, a policjanci odzyskali już większość utraconego mienia.

W połowie kwietnia, dwóch mieszkańców Piły spotkało się by wspólnie spożywać alkohol. Do tej grupy dołączył trzeci mężczyzna, który zaprosił ich do mieszkania swojego syna. Po jakimś czasie gospodarz postanowił zakończyć spotkanie i wyprosić gości. Dwaj mężczyźni wykorzystali fakt jego mocnego upojenia i splądrowali wszystkie pomieszczenia. W ten sposób dokonali kradzieży m.in. telewizora, konsoli do gier oraz innych drobnych urządzeń elektronicznych o łącznej wartości ponad 3500 złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz Patrolowo-Interwencyjnego następnego dnia zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi pilanie w wieku 30 i 26 lat. Policjanci prowadzący postępowanie w tej sprawie odzyskali także większość utraconego mienia. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile