Najwięcej osób niosących flagę jednocześnie – bijemy rekord Guinnessa!

11 Listopada odbędzie się oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa – najwięcej osób niosących flagę jednocześnie. Do pobicia rekordu wystarczy, aby udział w akcji wzięło 2140 osób (poprzedni rekord  – 2139 osób, ustanowiony został w Emiratach Arabskich).

Impuls dało Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest reprezentant grupy i jednocześnie gminny radny, Tobiasz Wiesiołek, który zaproponował zmierzenie się z rekordem. Współorganizatorem bicia rekordu jest Powiat Pilski.

– Staramy się organizować obchody Narodowego Święta Niepodległości podkreślając jego radosny i rodzinny charakter, dlatego też zdecydowaliśmy się na organizację tego wydarzenia. Flaga, która będzie niesiona przez uczestników akcji jest już gotowa – ma 400 metrów długości. Zakupiliśmy materiał a uszyli ją wolontariusze z Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie – informuje Agnieszka Matusiak ze Starostwa Powiatowego w Pile.

Flaga będzie niesiona ulicami Piły (trasa nie jest jeszcze ustalona). Nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja, a na miejscu każdy chętny dostanie bezpłatną opaskę z numerem.

– Zwracamy się z wielką prośbą o mobilizację i przyłączenie się do tego wydarzenia. Zapraszamy rodziny z całej Polski. Pokażmy, że potrafimy godnie świętować ważne daty z historii Polski, dobrze się przy tym bawiąc. Wyraźmy dumę z bycia Polakami – mówi Tobiasz Wiesiołek, pomysłodawca akcji.

11 listopada może być dla nas wszystkich wspaniałym, niezapomnianym dniem. Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia można śledzić na bieżąco na www.facebook.com/Najwięcej-osób-niosących-flagę-jednocześnie.

Agnieszka Matusiak

bedziemy_bic_rekord_guinessa1

bedziemy_bic_rekord_guinessa4 bedziemy_bic_rekord_guinessa2 bedziemy_bic_rekord_guinessa3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *