Nauka w nieco innym wymiarze – przed nami XVII FESTIWAL NAUKI w Pile

Od wielu lat Akademia Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile udowadnia, że nauką można się doskonale bawić – wystarczy pokazać ją tylko w inny, niekonwencjonalny sposób. Tak właśnie będzie i tym razem, podczas XVII FESTIWALU NAUKI W PILE pt. „STRES? MATURALNIE!”, który trwał będzie od 12 do 14 marca. 

Podczas tegorocznego Festiwalu, organizatorzy skoncentrują się na wielowymiarowym zjawisku stresu, zwracając uwagę na jego wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne młodych osób, a także na strategiach radzenia sobie z nim w różnych obszarach życia. Program Festiwalu obejmuje szereg ciekawych warsztatów i paneli dyskusyjnych m.in. z wyjątkowymi gośćmi, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę stresu oraz dostarczą praktycznych narzędzi do wykorzystania go w pozytywny, motywujący sposób – także w czasie maturalnym.

 

Pomogą w tym m.in.:

 

  • Katarzyna Włodkowska – członkini grupy Superbelfrzy RP, doradca metodyczny, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej, koordynatorka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów edukacyjnych i humanitarnych, certyfikowana trenerka oświaty, egzaminatorka maturalna. Finalistka konkursu „Za naprawianie świata” im. Ireny Sendlerowej organizowanego przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu. Koordynanorka projektu społecznego „Lekcje w sieci”, który ma za zadanie pomóc nauczycielom, rodzicom i uczniom w dotarciu do zweryfikowanych treści edukacyjnych. Współpracuje z fundacją Forum Dialogu, Anioły Kultury i Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej. Od 15 lat z powodzeniem prowadzi klasy medialne, funkcjonujące na mocy programu autorskiego. Zaszczepia w uczniach ciekawość świata, wspomaga rozwój pasji, inspiruje do tworzenia i przełamywania ograniczeń.

 

  • Alicja Baranowska – psycholog, trener biznesu oraz coach w trakcie akredytacji ICF. Przez lata pracowała w służbach jako psycholog policyjny, wspierając funkcjonariuszy m. in. w radzeniu sobie z problematyką wypalenia zawodowego oraz w rozwoju ich umiejętności miękkich. Prowadzi własną działalność gospodarczą pn. „Pasja Pracy i Rozwoju”. Pomaga osobom dorosłym i młodzieży  w  powrocie do satysfakcjonującego oraz zdrowego stylu życia, udzielając wsparcia psychologicznego w oparciu o założenia Racjonalnej Terapii Zachowania  i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

 

  • dr Dagmara Łupicka-Szczęśnik – doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Autorka i współautorka publikacji naukowych o tematyce profilaktycznej, prowadzenia warsztatów dotyczących rozwoju osobistego. Od 2023 roku prowadzi program wsparcia psychologicznego dla studentów ANS w Pile.

 

XVII Festiwal Nauki w Pile, będzie miał również charakter DRZWI OTWARTYCH. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli, będzie cała baza dydaktyczna Uczelni, warsztaty, pokazy, spotkania z wykładowcami, studentami, którzy chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami z zakresu nauk medycznych, społecznych i technicznych.

Wszystkie informacje – program oraz formularz rejestracji na wydarzenia festiwalowe, znajdują się na stronie festiwal.ans.pila.pl

 

WAŻNE! Wszystkie wydarzenia objęte są koniecznością rezerwacji miejsc.

Do zobaczenia w ANS w Pile podczas festiwalowych dni!

Aleksandra Fabiszak
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile