Nie będzie masztu na Osiedlu Koszyce! Polkomtel wycofuje się z inwestycji

Wiele listów, próśb kierowanych do Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta w Pile, a nawet protesty mieszkańców osiedla Zielona Dolina sprzeciwiających się budowie na ich osiedlu ponad 50-metrowego masztu telefonii komórkowej spółki Polkomtel to pokłosie działania komitetu protestacyjnego stawiającego veto przeciwko wzniesieniu tej śmiercionośnej konstrukcji. Dziś już wiemy, że mieszkańcy tej części miasta mogą spać spokojnie, ponieważ operator wycofał się z tej lokalizacji. Czy Polkomtel zdecyduje się na inną lokalizacje zaproponowaną przez miasto? Dziś tego jeszcze nie wiemy.

– Decyzja o wydaniu pozwoleń lub ich braku, w sprawie masztu, znajdowała się w gestii Starosty. Jednak jak się okazało pojawiły się przy tej inwestycji duże problemy. Delikatnie mówiąc, wynikły one z braku umiejętności rozmowy i negocjowania z inwestorem, przy jednoczesnych oczekiwaniach mieszkańców zgłaszających swój protest. Byli oni za tym, żeby telefonia komórkowa się rozwijała, ale niekoniecznie w ich miejscu zamieszkania. Zauważyłem, że sprawa szła w złym kierunku. Decyzje Starosty, brak spotkań i rozmów, które powinny towarzyszyć rozwiązaniu tego konfliktu, doprowadziłyby prawdopodobnie do postępowania sądowego. Z informacji uzyskanych od prawników wynika, że Polkomtel to postępowanie najpewniej by wygrał, a maszt by tam powstał – mówił Piotr Głowski,prezydent Piły. – Jednak włączyłem się dość intensywnie – trochę z boku,ale taka jest rola prezydenta – aby wyręczyć inne organy nieradzące sobie z tą sprawą i rozpocząłem własne rozmowy z inwestorem. Zaproponowaliśmy inne lokalizacje. Na początku grudnia wystosowałem do nich pismo, w którym prosiłem, że jeżeli nie zamierzają skorzystać z przedstawionych przez nas propozycji lokalizacyjnych, aby zrezygnowali z tej inwestycji. Wczoraj nadeszły dobre wieści z Polkomtela, który poinformował, że odstępuje od realizacji tej inwestycji.

Urząd Miasta chce z inwestorem nadal rozmawiać, jeśli będzie zapotrzebowanie na budowę takiego masztu w innej lokalizacji.

(SE)

nie_bedzie_masztu00

nie_bedzie_masztu01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *