Nie ma sprawy kamienicy. Prokurator przeciął wszelkie wątpliwości!

Przycichła „sprawa” pilskiej kamienicy przy ul. Śródmiejskiej 22 – a przynajmniej toczyła się w zaciszu gabinetów osób niemających wyobraźni… a na pewno dostatecznej wiedzy – która rzekomo „miała być sprzedana wraz z lokatorami”. Jednak, gdy po kilku miesiącach kontroli i przesłuchań świadków Prokuratura Rejonowa w Pile umorzyła śledztwo m.in. w sprawie potencjalnej sprzedaży mieszkań przy ul. Śródmiejskiej 22, starosta Komarowski, nie godząc się (to pewnik) z takim rozstrzygnięciem, po konferencji prezydenta Piły, zwołał swoją konferencję. Gdzie? Oczywiście przy kamienicy. Z udziałem kogo? Tak. Mieszkańców owego budynku.

I znowu poza wyrażeniem wątpliwości, czy sprawę powinna prowadzić pilska prokuratura, jął przekonywać z pomocą kamienicznych klakierów, że jednak lokatorzy mieli prawo być przerażeni perspektywą sprzedania ich mieszkań wraz z nimi. Stwierdził również, że nie miał przecież wiedzy o możliwości popełnienia przestępstwa przez włodarzy miasta, dlatego nie mógł złożyć doniesienia do organów ścigania. Na koniec podkreślił, że to jeszcze nie koniec „sprawy” kamienicy.

Jednak pan starosta zapomniał, że to na swoim profilu FB, 21 listopada 2017 roku, udostępnił elukubrację pt. Mieszkańcy sprzedani razem z budynkiem?, opublikowaną w Tygodniku Nowym, a w lidzie której czytamy: Afera reprywatyzacyjna nie tylko w Warszawie. Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Śródmiejskiej 22 w Pile twierdzą, że zostali „sprzedani” inwestorowi, który ma poważne plany wobec tego budynku.

Panie starosto, pan, jako klasowy prawnik nie powinien udostępniać elukubracji, w których nieistniejącą „sprawę” kamienicy przy ul. Śródmiejskiej 22 w Pile określa się mianem REPRYWATYZACJA. To po pierwsze. Zaś po drugie, również jako znawca prawa, winien pan uspokoić mieszkańców rzeczonej kamienicy, że nie ma możliwości, bez zgody choćby jednego z nich, sprzedania komukolwiek KAMIENIICY!

A w ramach przypomnienia, pozwolę sobie zaprezentować jak brzmi definicja określenia reprywatyzacja: Reprywatyzacja (właśc. restytucja mienia) – proces polegający na zwrocie uprzednim właścicielom (ich następcom prawnym) mienia przejętego przez państwo w drodze nacjonalizacji lub wywłaszczenia.

Marek Mostowski

pod_lupa_maj_201800

pod_lupa_maj_201801