Niebieska Orkiestra

Policjanci – wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile, jak co roku włączyli się działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 23. finał odbył się w Regionalnym Centrum Kultury (RCK) „Fabryka Emocji” w Pile. Podczas niego zbierane były fundusze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

Aby zachęcić pilan do włączenia się w zbiórkę, specjalnie dla nich zagrał szkolny zespół muzyczny „Awans” złożony z uzdolnionych muzycznie wykładowców: podinsp. Jacka Słońskiego (instrumenty perkusyjne), podinsp. Tomasza Ratajczaka (gitara solowa), nadkom. Pawła Holeksy (śpiew, gitara basowa) i ich przyjaciół – Przemysława Wojnarowskiego (śpiew, gitary, instrumenty klawiszowe, aranżacje) i Sylwii Palińskiej (śpiew). Z głośników popłynęły najbardziej znane utwory i piosenki Tiny Turner, Blues Brothers, Maanamu i inne.

Oprócz części muzycznej, funkcjonariusze z Zakładu Służby Kryminalnej (podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski) wraz z młodymi policjantami kursu podstawowego oraz szkolną animatorką kultury Anną Fons, zorganizowali stoisko, na którym zaprezentowane zostały walizka kryminalistyczna i ślady, które można ujawnić na miejscu zdarzenia.

Ekspozycję Szkoły odwiedziło wielu mieszkańców Piły. Za datek do stojącej na stoisku puszki WOŚP, wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię. W wyniku tej kwesty uzyskano 294 zł, a przekazane przez Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego policyjne gadżety (pendrive, filiżanka ze spodkiem i breloczek – latarka z logo Szkoły oraz kalendarz z Komendy Głównej Policji), zostały przekazane na licytację na rzecz WOŚP, która prowadzona jest na facebookowej stronie RCK „Fabryka Emocji” w Pile.

https://www.facebook.com/RegionalneCentrumKulturyWPile?ref=hl

af

niebieska_orkiestra10

niebieska_orkiestra42 niebieska_orkiestra11 niebieska_orkiestra12 niebieska_orkiestra13 niebieska_orkiestra14 niebieska_orkiestra15 niebieska_orkiestra16 niebieska_orkiestra17 niebieska_orkiestra18 niebieska_orkiestra19 niebieska_orkiestra20 niebieska_orkiestra21 niebieska_orkiestra22 niebieska_orkiestra23 niebieska_orkiestra24 niebieska_orkiestra25 niebieska_orkiestra26 niebieska_orkiestra27 niebieska_orkiestra28 niebieska_orkiestra29 niebieska_orkiestra30 niebieska_orkiestra31 niebieska_orkiestra32 niebieska_orkiestra33 niebieska_orkiestra34 niebieska_orkiestra35 niebieska_orkiestra36 niebieska_orkiestra37 niebieska_orkiestra38 niebieska_orkiestra39 niebieska_orkiestra40 niebieska_orkiestra41

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *