Nielegalne papierosy w rękach policjantów

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile na terenie Gminy Ujście zabezpieczyli blisko 340 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Jego wprowadzenie do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ok. 300 tysięcy złotych. W związku ze sprawą zarzuty usłyszeli 59-letni i 44-letni mieszkańcy powiatu pilskiego.

26 kwietnia pilscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili działania na terenie powiatu pilskiego. Czynności funkcjonariuszy związane były z informacją, że na terenie niewielkiej miejscowości w gminie Ujście, w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się nielegalna hurtownia papierosów.

Po przeszukaniu wytypowanej posesji, w pomieszczeniu użytkowanym przez 59-letniego mieszkańca Piły i 44-letniego mieszkańca gminy Ujście, policjanci znaleźli blisko 340 tysięcy sztuk papierosów. Towar był przechowywany w kartonach. Zabezpieczono łącznie blisko 17 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Towar gdyby trafił do obrotu, Skarb Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy straciłby około 300 tysięcy złotych.

Sprawcy usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstwa karnoskarbowego. Teraz mężczyznom grozi kara finansowa oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Anna Starzyńska
KPP Piła

nielegalne_papierosy00

nielegalne_papierosy03 nielegalne_papierosy01 nielegalne_papierosy02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *