Nowa Jafia pierwszy raz na żywo! W sobotę wielki koncert premierowy

To będzie jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń tego roku w Pile. Już w sobotę, 6. czerwca o 20.00 w klubie Rockopolis ul. Pocztowa 1 wystąpi zespół Jafia. Będzie to pierwszy koncert Jafii po premierze najnowszej płyty zespołu zatytułowanej „Ka ra va na”. Po koncercie After Party, które poprowadzi DJ BASS REPRODUKKTOR XIĄDZ MAKEN I (Czwórka – Polskie Radio). Patronem Honorowym koncertu jest Prezydent Miasta Piły.

Płytę wydała jedna z największych wytwórni muzycznych Warner Music Poland. Krążek trafił do sprzedaży 18. maja i od dnia sprzedaży cieszy się ogromną popularnością. Słychać na nim wyraźnie inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel. Sami muzycy określają ją mianem „Reggae out of soul”. Do nagrania tego materiału zespół zaprosił gości. Z Jafią wystąpili m.in. Kayah, Wojciech Karolak i amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Marcin Pospieszalski. Mocną stroną wydawnictwa są też bogate aranżacje i mocno rozbudowane instrumentarium, m.in. smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia i elektroniczne loopy. Materiał na płytę nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską – na Jamajce, w należącym niegdyś do Boba Marleya studiu Tuff Gong oraz w Niemczech.

Płytę „Ka ra va na” promuje singiel „Mama”. W internecie i telewizjach muzycznych pojawił się już teledysk do tego utworu. Autorem klipu jest Jacek Kościuszko.

Bilety – w przedsprzedaży: 25 złotych, w dniu koncertu: 35 złotych – do nabycia w Rockopolis.

Zespół Jafia – do końca 2014 roku funkcjonujący pod nazwą Jafia Namuel – powstał w Pile w 1994 roku. Największą popularność grupa zdobyła dzięki utworowi „Pozytywne myślenie”, który stał się singlem promocyjnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa uznawana jest za jedną z legend polskiej sceny reggae. Liderem Jafii jest Dawid Portasz, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. „czarnej” muzyki. Oficjalna strona zespołu Jafia: http://www.jafiamusic.com

Jafia „Mama” – teledysk w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=5XafdMkTgAg

Informacja prasowa

nowa_jafia_pierwszy_raz10

nowa_jafia_pierwszy_raz13 nowa_jafia_pierwszy_raz11 nowa_jafia_pierwszy_raz12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *