Nowa łódź w chodzieskim WOPR

Specjalistyczna łódź motorowa Pioner Multi III trafiła do miejskiego oddziału WOPR w Chodzieży. Nowy nabytek, którego koszt wyniósł 110 tys. złotych, służyć będzie ratownikom przede wszystkim na Jeziorze Miejskim w Chodzieży.

Powiat chodzieski, na zakup łodzi, pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego środki w wysokości 50 tys. zł. Trzydzieści tysięcy dołożył z miejskiej kasy burmistrz Jacek Gursz, kolejne 30 tysięcy to wkład chodzieskiego WOPR.

– Samorząd województwa stara się pomagać w zakresie wyposażania różnych podmiotów w sprzęt na potrzeby ratownictwa wodnego. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo osób wypoczywających w sezonie letnim nad wodą, i zdajemy sobie sprawę, że specjalistyczny sprzęt na pewno znacznie ułatwia i przede wszystkim przyspiesza działania ratowników – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Kilka dni temu łódź została oficjalnie przekazana przedstawicielom powiatu chodzieskiego, natomiast symbolicznie, ze względu na epidemię, „odebrali” ją starosta Mirosław Juraszek, Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa oraz Remigiusz Nowak, prezes chodzieskiego WOPR.

– Ogromnie się cieszę, że łódź jest już w stanicy WOPR w Chodzieży, gratuluję serdecznie prezesowi Remigiuszowi Nowakowi. Szkoda,  ze burmistrz Jacek Gursz nie mógł być razem z nami, ale jestem pewien, że na wiosnę wszyscy w komplecie spotkamy się podczas wodowania – mówi Jacek Bogusławski.

Ratownicy chodzieskiego WOPR niewątpliwie należą do krajowej czołówki. Oprócz działalności stricte ratowniczej organizują i przeprowadzają szkolenia, zapewniają profesjonalne zabezpieczenie ratowniczo – medyczno – płetwonurkowe imprez sportowych i prowadzą prace podwodne. Na bieżąco współpracują z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego.

red

nowa_lodz1_01

nowa_lodz1_04 nowa_lodz1_02 nowa_lodz1_03