Nowy prezes przedstawił wizję funkcjonowania pilskich targowisk

19 maja Andrzej Gabryelów, nowy prezes spółki Tarpil w Pile,  na konferencji prasowej w obecności Piotra Głowskiego, prezydenta Piły przedstawił swoje plany w związku z funkcjonowaniem spółki przyjętej od Ksawerego Rynia, który udał się na emeryturę. Zmiany, które proponuje nowy prezes mają zwiększyć komfort pracy handlowców oraz komfort robienia zakupów przez mieszkańców Piły i nie tylko.

– W naszym mieście nie przeprowadzono badań naukowych, ale wiemy że w Poznaniu codziennie odwiedza ich targowisko 1, 9% poznaniaków. Gdybyśmy to przełożyli na nasze warunki pilskie to by było ok.1, 5 tys. Raz w tygodniu -14 tysięcy osób, a raz w miesiącu lub rzadziej – 16 tysięcy osób. Są też ludzie, którzy wcale nie przychodzą na targowisko. Jest to 41 %, a w naszym przypadku 30 tys. osób. Oznacza to, że mamy o kogo walczyć, o kogo zabiegać – mówi Andrzej Gabryelów, prezes spółki Tarpil.

Aby przyciągnąć klienta w planach jest rozbudowa Targowiska numer 1 przez wybudowanie ośmiu nowych pawilonów. Część ma pochodzić z funduszy spółki Tarpil, a część przy udziale inwestorów zewnętrznych. Mowa jest też o funduszach europejskich. Ciekawym pomysłem jest w,prowadzenie usługi dowozu towarów do odbiorców. Po zatelefonowaniu na specjalny numer zamówiony towar zostanie dostarczony pod dany adres. To na pewno jest ukłon w stronę osób starszych, niepełnosprawnych, które nie mogą przyjechać na pilskie targowisko.

– Na targowisku ma być darmowe wi-fi oraz ogródki letnie, które będą odpowiednim miejscem na odpoczynek. Będzie ławeczka, parasol oraz stojaki na rowery. Będziemy organizować imprezy okolicznościowe, festyny rodzinne. Już 30 maja organizujemy od 9.00-14.00 Dzień Dziecka na Targowisku przy ul. Rynkowej, na który serdecznie wszystkich zapraszam. Będziemy chcieli również przekonać handlowców, aby wydłużyć czas pracy targowiska do godziny 17.00. Myślimy o zamontowaniu ogrzewania przy użyciu systemów podczerwieni. Dzięki temu będzie można dłużej pracować w przeciągu całego roku kalendarzowego – wymienia Andrzej Gabryelów.  

Być może, jak wspomniał nowy prezes, powstaną kolejne targowiska w Pile. Jedno na osiedlu Górnym, a drugie na Koszycach – Zielona Dolina.

(SE)

nowy_prezes_przedstawil10

nowy_prezes_przedstawil17 nowy_prezes_przedstawil11 nowy_prezes_przedstawil12 nowy_prezes_przedstawil13 nowy_prezes_przedstawil14 nowy_prezes_przedstawil15 nowy_prezes_przedstawil16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *