Nowy rok akademicki zainaugurowany!

Witamy w naszej uczelnianej rodzinie – tak Rektor dr hab. Donat Mierzejewski, prof. PWSZ w Pile, zwrócił się do nowych studentów Uczelni podczas przemówienia inaugurującego kolejny rok akademicki.

– W tym roku, w naszej Alma Mater studia rozpoczyna ponad 500 studentów pierwszego roku. Wybór PWSZ w Pile to dobra i trafna decyzja. Chcielibyśmy, byście przekonali się, że studia pod kierunkiem profesjonalnej kadry akademickiej mogą być dla Was prawdziwą przygodą i intelektualnym wyzwaniem. Nasze kierunki kształcenia wynikają z głębokich analiz rynku pracy. Programy edukacyjne, w szczególności kierunków medycznych i technicznych są tak konstruowane, by dobrze przygotować do pracy zawodowej, a jednocześnie do dalszych studiów.

Składając wam życzenia sukcesów w nauce, działalności społecznej i sportowej, ogłaszam rok akademicki 2018/2019 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile za otwarty! – podkreślił Rektor.

W inauguracji uczestniczy zawsze wielu znamienitych gości. W tym roku obecnością zaszczycił Uczelnię m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – dr Piotr Dardziński, który mówił głównie o wyzwaniach stających przez uczelniami – To będzie pracowity rok, nie tylko dla was drodzy studenci, ale także dla samych uczelni, które muszą sprostać nowym przepisom, wynikającym z Konstytucji dla nauki – Ustawy 2.0. Ministerstwo ma świadomość, że każda zmiana wymaga nakładów finansowych, dlatego też chciałbym wręczyć Rektorowi obligacje skarbowe o wartości 15 milionów zł. Środki te zostaną przeznaczone na sfinansowanie zadań inwestycyjnych Uczelni.

Inauguracja to także znakomita okazja do wręczenia wyróżnień. W tym roku tytuł honorowy oraz medal Legatus Almae Matris, przyznawany osobom oraz instytucjom, które są ambasadorami Uczelni, otrzymał Grzegorz Piechowiak – Poseł na Sejm, który od roku 1998 zabiegał o utworzenie PWSZ w Pile.

Od 2010 roku firma Philips, obecnie Signify, przyznaje stypendium Diament dla najbardziej kreatywnych studentów. W tym roku stypendium trafiło do Steli Zamary – studentki II roku pracy socjalnej. Dyrektor Tadeusz Dardas, wręczył statuetki także pozostałym finalistom: Karolowi Jaskółce, Darii Kuleń-Sławińskiej, Michałowi Lisowskiemu, Patrycji Szkiłądź oraz Renacie Warankowskiej.

Utytułowani sportowcy PWSZ również zostali wyróżnieni. Kolejny raz firma Grapil przekazała stypendium, które trafiło do Katarzyny Wiszniewskiej (m.in. wicemistrzyni Polski w judo).

Do grona fundatorów stypendium sportowego, od tego roku, dołączyła również Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych „Wyrwa i Wspólnicy”, która przekazała stypendium dla kolejnego mistrza w judo – Tomasza Drzewieckiego (m.in. zdobywcy złotego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski).

Wykład inauguracyjny – Elektromobilność w rozwoju gospodarki, przedstawiony przez dra hab. Piotra Piątkowskiego, prof. PWSZ w Pile, przeznaczony był nie tylko dla inżynierów, ale także dla tych, którzy interesują się technologicznymi nowościami.

Nowy rok akademicki rozpoczyna w PWSZ w Pile 1328 studentów.

Aleksandra Fabiszak
PWSZ w Pile
fot. Robert Judycki

nowy_rok_akademicki00

nowy_rok_akademicki09 nowy_rok_akademicki01 nowy_rok_akademicki02 nowy_rok_akademicki03 nowy_rok_akademicki04 nowy_rok_akademicki05 nowy_rok_akademicki06 nowy_rok_akademicki07 nowy_rok_akademicki08