Nowy sprzęt pomiarowy dla inżynierów PWSZ w Pile

Baza laboratoryjna Instytutu Politechnicznego PWSZ w Pile, kolejny raz się powiększyła! Studenci zyskali nowe stanowisko do badania akumulatorów ze sprzętem pomiarowym, które doskonale uzupełnia pracownie kierunków: mechanika i budowa maszyn oraz transport. Prezent taki PWSZ w Pile otrzymała od Marka Bajserta – Prezesa firmy JENOX Akumulatory, specjalizującej się w przemysłowej produkcji wysokiej klasy akumulatorów do wszystkich typów pojazdów.

JENOX współpracuje już z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Pile w ramach studiów dualnych, dlatego też chętnie wspiera kształcenie przyszłych kadr inżynierskich naszego regionu.

Wartość przekazanego sprzętu, w skład którego wchodzą: tester akumulatorów Midtronics model MDX 645, ręczny tester akumulatorów Lewanda A-600, prostownik Voltcraft PPS-136, dwa termometry wypełnione toluenem z zakresem pomiarowym 0 – 100°C, akumulatory R045612AC i R063622ZN – to ok. 7 tysięcy zł.

Dla Uczelni niezwykle istotny jest fakt, że współpracujący z PWSZ przedsiębiorcy, dostrzegają potencjał kadr inżynierskich oraz chcą uczestniczyć w procesie kształcenia przyszłych specjalistów. Dowodem na korzyści płynące z takich działań jest fakt, że wśród pracowników firmy JENOX są także absolwenci PWSZ w Pile.

Aleksandra Fabiszak
Biuro Informacji i Promocji
Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. S. Staszica

nowy_sprzet_pomiarowy00

nowy_sprzet_pomiarowy03 nowy_sprzet_pomiarowy01 nowy_sprzet_pomiarowy02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *