Nowy Wojewoda Wielkopolski z wizytą w Pile

8 stycznia 2020 roku na Placu Staszica w Pile odbył się briefing prasowy Wojewody Wielkopolskiego – Łukasza Mikołajczyka, który przebywał z wizytą w Pile i w Miasteczku Krajeńskim. Nowy Wojewoda przedstawił  cele, które będzie realizował w najbliższym okresie, a mianowicie programy wsparcia dla samorządów oraz mówił i zachęcał do współpracy z samorządami. Wojewodzie Wielkopolskiemu towarzyszył p.o. Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie – Krzysztof Oświecimski oraz radny Województwa Wielkopolskiego – Adam Bogrycewicz.

– 25 listopada 2019 r. odebrałem z rąk premiera Mateusza Morawickiego nominację na Urząd Wojewody Wielkopolskiego. To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie by dbać o Wielkopolan. Jednym z moich postanowień na rok 2020 jest to, aby współpraca z samorządami była na jak najwyższym poziomie, dlatego zamierzam odwiedzić wszystkie powiaty w Wielkopolsce, rozmawiać z samorządowcami o współpracy z rządem. Obecny rząd przygotował wiele programów dla Polaków, dla samorządów i o tym chcemy rozmawiać. Dla mnie kluczowy jest dialog, który ma służyć rozwojowi Wielkopolski i Wielkopolan. Zaczynam od wizyt w Delegaturach UW. Dziś w Pile rozmawialiśmy z pracownikami o usprawnieniu pracy urzędu. Chcemy wychodzić do mieszkańców, bo dla nas Wielkopolanie są najważniejsi. W 2019 r. Wielkopolanie z tych głównych programów rządowych otrzymali prawie 4 miliardy złotych. Główna ich dystrybucja to programy społeczne.Natomiast znaczna część tych środków to Fundusz Dróg Samorządowych, który jest bardzo dobrze odbierany, i infrastruktura drogowa uległa znacznej poprawie. Przy okazji zachęcam, aby samorządowcy korzystali z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych z programu Piątki Jarosława Kaczyńskiego – mówi Łukasz Mikołajczyk, Wojewoda Wielkopolski.

Na zaproszenie Krzysztofa Oświecimskiego p.o. Wójta Gminy Miasteczka Krajeńskiego Wojewoda odwiedził tamtejszy urząd. Miał okazję spotkać się, porozmawiać o ważnych sprawach z przedstawicielami lokalnej społeczności.

– Nasza gmina ma swoje problemy, ale dzięki wsparciu i programom rządowym mamy nadzieję, że Miasteczko Krajeńskie wyjdzie na prostą i będzie się dobrze, w dynamiczny sposób rozwijało. W najbliższym czasie podczas wyborów mieszkańcy wybiorą słuszny cel i kierunek działania. Po wielu spotkaniach z mieszkańcami otrzymałem sygnał ze względu na sytuację – wiele podziałów w Miasteczku Krajeńskim – abym kandydował w przedterminowych wyborach na wójta gminy Miasteczko Krajeńskie. Po przemyśleniu tej prośby zdecydowałem się wystartować wyborach 2 lutego 2020 r. Jak się uda wygrać to zamierzam doprowadzić do integracji pomiędzy radnymi a wójtem, bo tego nie było. Jak będzie zgoda i kompromis, wtedy jest szansa na rozwój gminy. Ja jestem bezpartyjny i cieszę się, że pan Wojewoda wskazał taką osobę ponad podziałami na funkcję, jaką dziś pełnię – dodaje  p.o. Wójt Gminy Miasteczko Krajeńskie Krzysztof Oświecimski.

Obecny na konferencji radny Województwa Wielkopolskiego Adam Bogrycewicz dziękował nowemu Wojewodzie Wielkopolskiemu za wizytę na ziemi pilskiej. Dodał, że Klub Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Wielkopolskim wielokrotnie mówi, że zauważalna jest dysproporcja w rozwoju regionów. Radny chce zrównoważonego rozwoju regionu, aby ziemia pilska była wspierana w sposób taki, na jaki zasługuje.

(SE)

nowy_wojewoda1_01

nowy_wojewoda1_07 nowy_wojewoda1_02 nowy_wojewoda1_03 nowy_wojewoda1_04 nowy_wojewoda1_05 nowy_wojewoda1_06