NUDY NIE BYŁO!!!

nudy_nie_bylo10

nudy_nie_bylo14 nudy_nie_bylo11 nudy_nie_bylo12 nudy_nie_bylo13

W myśl zasady „Dla każdego coś miłego” pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich przygotowali dzień drzwi otwartych, podczas którego prezentowali szkołę przyszłym uczniom klas pierwszych i ich rodzicom. Jak twierdzą najbardziej zainteresowani, czyli przyszli pierwszoklasiści: „Nudy nie było!” Natomiast atrakcji było wiele.

W hali sportowej odbyło się spotkanie dzieci i rodziców z Panią dyrektor Anną Stefanowicz okraszone występem najmłodszych uczniów szkoły. Następnie oddano salę gimnastyczną do dyspozycji małym gościom i zaproponowano im zabawy sportowe prowadzone przez prawdziwego cyrkowego clowna. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich sprawnych, zwinnych i szybkich maluszków były okolicznościowe medale wręczane po zabawach.

Potem goście mogli „od podszewki” poznać niemal wszystkie tajemnice szkoły bowiem udali się „na zwiedzanie” klas, gdzie czekały na nich następne atrakcje. Już w holu głównym najmłodsi goście mogli złożyć swoje autografy oraz zapoznać się z prezentacją multimedialną dotyczącą placówki. Można było obejrzeć także wystawę „Z życia szkoły” i wystawę prac dziecięcych oraz wziąć udział w zajęciach modelarskich. W innych salach zaproponowano dzieciom zabawy interaktywne z tablicą multimedialną, zajęcia czytelnicze czyli spotkanie z bajką, komputerową „gratkę”, zajęcia plastyczne różnymi technikami, łamigłówki matematyczne, gry i zabawy w języku angielskim z wykorzystaniem  tablicy interaktywnej oraz wystawę kronik szkolnych i zabawy rozwijające pamięć w czytelni.

Panie kucharki ze szkolnej stołówki, na co dzień przygotowujące smakowite obiady, upiekły wyborne rogaliki, którymi gości częstowały dziewczynki z SSU. W każdej sali była możliwość porozmawiania z nauczycielem. Często wspominano historię i tradycje szkoły.
Choć spotkanie trwało do wieczora wszyscy byli bardzo zadowoleni! Wielu rodziców od razu zgłaszało swoje dziecko do klasy pierwszej. Na pozostałych szkoła czeka do końca marca.

K.B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *