O krok od śmierci… 4 zatrzymanych i zabezpieczonych ponad 1,2 kg marihuany

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali 4 mężczyzn. 25-latek nie zatrzymał się do kontroli i uderzył w drzewo, posiadał przy sobie trzy woreczki z narkotykami. A trzech kolejnych mężczyzn odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze podczas realizacji zabezpieczyli łącznie ponad 1,2 kg marihuany. Zatrzymanym mężczyznom grozi odpowiednio od 3 do 10 lat więzienia.

W nocy z 11 na 12 grudnia br. policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy pełnili służbę na terenie gminy Wyrzysk. W pewnym momencie zauważyli pojazd marki Opel Vectra, którego kierowca dość podejrzanie się zachowywał, jadąc zygzakiem. Mundurowi postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę, jednak ten nie zareagował i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za kierowcą, używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych, ale kierowca zaczął uciekać przed stróżami prawa.

W pewnym momencie kierujący samochodem marki Opel Astra stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie kilka razy dachował na polu. Policjanci na miejsce wezwali pozostałe służby ratunkowe, a sami natychmiast udzielili pokrzywdzonemu pierwszej pomocy. Okazało się, że kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego uciekał, odpowiedział, że wcześniej zażywał narkotyki. Został on przewieziony do szpitala na badania, a później do Komisariatu Policji w Wyrzysku.

Podczas sprawdzenia kierowcy oraz przeszukania pojazdu mundurowi znaleźli trzy woreczki strunowe z zawartością narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy, które ukryte mężczyzna miał w bieliźnie. Został natychmiast zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze w związku zatrzymaniem 25-letniego mieszkańca Piły przeanalizowali zebrany materiał i przystąpili do kolejnej realizacji.

Policjanci z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali kolejnych trzech mężczyzn, dwóch mieszkańców gminy Więcbork i mieszkańca gminy Łobżenica, w wieku od 26 do 29 lat, którzy usłyszeli odpowiednio zarzuty posiadania i udzielania narkotyków. W trakcie realizacji policjanci zabezpieczyli ponad 1,2 kg marihuany.

Teraz zatrzymani mężczyźni odpowiedzą przed Sądem. Grozi ima kara odpowiednio od 3 do 10 lat więzienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

o_krok_od_smierci00

o_krok_od_smierci01