OBERSCHLESIEN na Barce – Mamy wejściówki!

Pod patronatem medialnym Tętna Regionu

Klub Muzyczny BARKA w Pile ul. Wodna (rzeka Gwda) zaprasza piątek, 6 maja, na koncert zespołu OBERSCHLESIEN – finalisty programu „Must Be The Music”(Metal – Śląsk). Otwarcie bram 19.00, start 20.00. Dla naszych Czytelników mamy do rozdania dwie pojedyncze wejściówki na koncert. Aby mieć szansę wygrania wystarczy wysłać swoje imię i nazwisko na adres sebapila@interia.pl . Wśród osób, które wyślą maila do 5 maja, do godziny 21.00 rozlosujemy wejściówki.

Wstęp: 30,00 (przedsprzedaż) 40,00 w dniu koncertu.
Przedsprzedaż:
Klub Muzyczny BARKA.
Sklep Muzyczny DEMO, Piła ul. Budowlanych 11.
Przez interent: achaen@wp.pl lub w ticketpro.

OBERSCHLESIEN

Ło nos czyli po naszymu:

Witomy wszystkich co chcom ło nos coś wiyncej wiedzieć, niy ino tych co fest suchajom mocny muzyki (bo to jest coś co uwielbiomy robić), yno richtich wszystkich, co choć trocha interesuje ich naszo robota.

Pomysł na fest ciężkie granie wpod do gowy Marclowi pora lot na zot.Kejś nabity euforiom wpod do Modego do firmy i prawi: Mody patrz ty śpiewosz i mosz fest ruby głos, jo richtich dupia na szlagcojgu, póć słożymy te siły cuzamyn i spróbujemy coś zrobić w naszyj ojczystej godce bo som przeca zawsze rześ godoł że „śląsko godka to muzyka” Myśla że to powinno zarzyrać i bydzie się ludziom podobało! W łodpowiedzi usłyszoł: „No to dowej” Poskładali my kapela. Próby, muza, teksty, prawie dwa lata roboty i w końcu utynskniony singiel z dwoma konskami, kej już reszta chnet gotowo do płyty. Ino najprzód chcieli my się zwiedzieć, czy to richtich zażre – bo jak to wiycie –niy ma nic lepszego na świecie od roboty co ci sprawio radość, ale ta radość musi myć poparto Wami, ludzmi, fturzy przidom na koncert ,fturzy kupiom płyta, a jak sie okarze że tacy som, to wierzycie nom – płyta już knap (niyskoro).

Naszą twórczoscią – przesłaniym, kiere aż kapie z tekstów, chcymy richtich na poważnie pokazać ludziom trocha ślonska, życio ślonska, z czego się raduje, za co się gorszy, co do niego jest triumf, jak bliski jest sercu Hajmat, muter, fater, łojcowizna, szacunek ,honor- bo do każdego Ślązoka jest to ober ważne!

Chcymy zerwać z z potocznom godkom o ślonskiym boroku, co ino widzi gruba, chałpa i szynk. Beztuż zawsze godomy „wstoń kej godosz Hajmat” Myślymy, że te pora zdań i te dwa konski choć trocha pokozom wom kim my richtich som. I na bank niy skończymy o sobie pisac, pisać muzyka i teksty i pokazywać się Wom jak ino bydziecie z nami, choć trocha bydziecie nom przajać.

Chłopcy z zespołu

Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka. W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespół Oberschlesien. Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą.

W 2012 roku zespół dostaje się do finału „Must Be The Music” i zajmuje 2 miejsce.

Zespół zaczyna koncertować – ponad 100 zagranych koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności. 6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta „Oberschlesien I” promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową. Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią: „pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy przekazane nam wartości i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi.

Obecnie grupę tworzy sześciu doświadczonych muzyków, którzy pragną pokazać śląską tożsamość w nowym świetle. Oberschlesien sięga po industrialne brzmienia z mocnymi tekstami śpiewanymi po Śląsku. Efektem są szczere piosenki o radości życia, etosie pracy górnika, rozstaniach i powrotach, ludzkich słabościach, miłości, kobietach, motocyklach… czyli o życiu.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi muzyków z publicznością wszystkie dotychczas zagrane koncerty, spotykały się z bardzo pozytywnym przyjęciem fanów na terenie całej Polski. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie wyrażane bezpośrednio w internecie, jak również liczne recenzje, wywiady. (http://oberschlesienzespol.pl/category/media/). Należy wspomnieć, że koncerty Oberschlesien przyciągają publiczność w każdym wieku, jednocząc wszystkie pokolenia.

W maju 2014 film z udziałem muzyków z Oberschlesien otrzymuje GRAND PRIX DLA NAJLEPSZEGO FILMU 48HFP KATOWICE 2014 JACEK KROK – NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA.

Produkcja: MB Group Films. Tytuł: Ostatni Strzał https://www.youtube.com/watch?v=OxbdI-sG_iM

W sierpniu 2014 roku zespół rozpoczyna współpracę z SP RECORDS. Obecnie muzycy pracują nad nowym materiałem fonograficznym i już niebawem pojawi się pierwszy singiel zapowiadający nowy album.

Skład zespołu:
Marcel Różanka – perkusja
Michał Stawiński – wokal
Wojtek Jasielski – gitara basowa
Adam Jurczyński – gitara elektryczna
Jacek Krok – gitara elektryczna
Tomasz Jagiełowicz – instrumenty klawiszowe

www.oberschlesienzespol.pl
https://pl-pl.facebook.com/Oberschlesienzespol

(SE)

oberschlesien_na_barce00

oberschlesien_na_barce01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *