Objazdowe kino plenerowe zawitało na Plac Staszica

Nie trzeba było jechać do Łodzi by uczestniczyć Transatlantyk Festival! W tym roku Mobilne Kino Škody – jedna z najbardziej lubianych festiwalowych sekcji – zawitało do Piły. 15 lipca na Placu Staszica widzowie w komfortowych warunkach, pod chmurką na leżakach, zobaczyli dramat „Mapy gwiazd” (reż. David Cronenberg) w gwiazdorskiej obsadzie. Seans był wyświetlany z mobilnego projektora, który zamontowany był na dachu Skody Yeti.

– Nasze spotkania to promocja wszelakiej kinematografii w związku z Festiwalem Transatlantyk, który jest festiwalem muzyki i kina. Kino promujemy nie tylko w salach filmowych, ale też na powietrzu. Widownia jest różna. Wiele czynników na to wpływa. Dziś w Pile wieczór jest zimny, więc tych widzów jest trochę mniej, mimo że dla nich przygotowaliśmy ponad 200 leżaków. Czasami widzami są przypadkowe osoby, które zatrzymają się podczas seansu. Dzięki temu, że wydarzenie jest bezpłatne, jest duża szansa, że widownia zobaczy naprawdę ciekawe filmy, często nagradzane, znanych reżyserów, które poruszają ciekawe tematy. Filmy, które wybieramy do projekcji w danym mieście, wybiera nasz dział programowy. Wiadomo, że nie są to najświeższe premiery, mają one 2-3 lata, ale warto je przypominać, bo są one znaczące dla kinematografii – mówi Anna Maszewska, koordynator wydarzeń Mobilne Kino Škody.

W tym roku Transatlantyk: Mobilne Kino ŠKODY po raz pierwszy odbywa się z niespotykanym dotąd rozmachem: cykl pokazów rozpoczął się 3 czerwca  i potrwa aż do końca lipca. 24 pokazy kina plenerowego w woj. łódzkim i woj. wielkopolskim odbywały i nadal odbywać się będą w kolejne wakacyjne weekendy. Od 2015 roku ŠKODA jest sponsorem głównym TRANSATLANTYK FESTIVAL.

Sebastian Daukszewicz

objazdowe_kino_zawitalo00

objazdowe_kino_zawitalo22 objazdowe_kino_zawitalo01 objazdowe_kino_zawitalo02 objazdowe_kino_zawitalo03 objazdowe_kino_zawitalo04 objazdowe_kino_zawitalo05 objazdowe_kino_zawitalo06 objazdowe_kino_zawitalo07 objazdowe_kino_zawitalo08 objazdowe_kino_zawitalo09 objazdowe_kino_zawitalo10 objazdowe_kino_zawitalo11 objazdowe_kino_zawitalo12 objazdowe_kino_zawitalo13 objazdowe_kino_zawitalo14 objazdowe_kino_zawitalo15 objazdowe_kino_zawitalo16 objazdowe_kino_zawitalo17 objazdowe_kino_zawitalo18 objazdowe_kino_zawitalo19 objazdowe_kino_zawitalo20 objazdowe_kino_zawitalo21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *