Obudź rajdowo pilską wiosnę

obudz_rajdowo

ODDZIAŁ PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego oraz Urząd Miasta i Bar WYSPIARZ zapraszają w sobotę, 25 marca 2017 roku na Wielodyscyplinowy Rajd Turystyczny „Wiosenne Przebudzenie 2017”.

CELE RAJDU:

– OTWARCIE SEZONU TURYSTYCZNEGO

– POPULARYZACJA TURYSTYKI RODZINNEJ

– EDUKACJA EKOLOGICZNA

– INTEGRACJA ŚRODOWISK TURYSTYCZNYCH

Do udziału zapraszamy zarówno turystów indywidualnych, jak i grupy zorganizowane.

PROPONUJEMY TRASY (do wyboru wg chęci i możliwości):

1) PIESZA KRAJOZNAWCZA (ok. 8 km), start godz.11.00 – zbiórka w parku przy Al. Wojska Polskiego, naprzeciw Szkoły Podstawowej nr 7. Prowadzi Edmund Maciaszek.

2) ROWEROWA (ok. 30 km), start o godz.10.oo z Placu KONSTYTUCJI 3 MAJA. Prowadzi Monika Matuszak z Pilskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Jednoślad”.

3) KAJAKOWA: – rz. Piławą i Gwdą (19 km) z parkingu Krępsko n/Piławą do Piły i po rajdzie podpłynięcie 1 km pod prąd do bazy Klubu. Zbiórka o godz. 8.30 w Bazie KK GWDA na Kwidzyńskiej. Organizuje Klub Kajakowy PTTK GWDA w Pile. W cenie transport osób, sprzętu, ubezpieczenie, osobno – miejsce w kajaku. Prowadzi Eugeniusz Piotrowski. Zasady uczestnictwa i szczegóły na stronie: www.gwda.pila.pttk.pl

KONKURSY:

1. Jak co roku ogłaszamy konkurs na najbardziej „WIOSENNĄ GRUPĘ z MARZANNĄ” (przebrania, ubrania w barwach wiosennych, pomalowane twarze), uczestnicy niosą na trasie swoją ekologiczną MARZANNĘ wykonaną bez tworzyw sztucznych i (uwaga!!!) tkanin, wskazana piosenka, wiersz, fraszka do przedstawienia przy mikrofonie na mecie.

2. Konkurs KRAJOZNAWCZO – EKOLOGICZNY na mecie – drużyny wytypują swojego przedstawiciela, który na mecie będzie odpowiadał na wylosowane pytania.

META na Pilskiej Wyspie przy barze WYSPIARZ od 13.00 do 15.00.

NA MECIE (w ramach wpisowego) przewidujemy:

– finał konkursu krajoznawczo-ekologicznego,

– rozwiązanie pozostałych konkursów wiosennych,

– konkurencje sprawnościowe,

– ciepłą zupę z kuchni polowej,

– pamiątkę rajdową.

Ubezpieczenie organizatorzy zapewniają kajakarzom, członkowie PTTK są ubezpieczeni po opłaceniu składek, pozostali uczestnicy winni ubezpieczyć się we własnym zakresie.

ZGŁOSZENIA WRAZ Z WPISOWYM: do 15 marca 2017 (środa) DO ODDZIAŁU PTTK w Pile, ul. Śródmiejska 12, w godz.12.oo-16.oo, tel:0.67 212-44-30.

lub przelewem na konto PTTK Piła: 82 1940 1076 3022 1770 0000 0000

Uwaga: W przypadku wyczerpania miejsc – termin zgłoszeń może ulec skróceniu!

WPISOWE: na trasy pieszą i rowerową: 8 zł – osoby dorosłe,

na trasę kajakową – 25 zł – osoby dorosłe, dodatkowo + 10 zł za miejsce w kajaku organizatora.

UWAGA:

Dzieci, młodzież szkolna i członkowie PTTK z opłaconymi składkami płacą o 2 zł mniej.

Zapraszam w imieniu organizatorów

Joanna Piotrowska