Odbył się Rajd ZHP

28 lutego 2015 roku w godzinach 10.00 – 14.00 odbył się Rajd Hufca Związku Harcerstwa Polskiego z Okazji Dnia Myśli Braterskiej. Organizatorami Rajdu był VI Szczep ZHP, Hufiec ZHP w Pile oraz Zespół Szkół Nr 3 w Pile, który w tym roku obchodzi 30 lecie istnienia.

Na starcie stanęło 10 zastępów patrolowych – 2 zuchowe, 7 harcerskich oraz patrol z naszej szkoły w składzie: Szymon Majda, Jakub Iwaszko oraz Witold Ronij. Wszyscy są uczniami klasy 3B gimnazjum. Każdy patrol miał do odszukania przy pomocy mapy 10 punktów kontrolnych. Na każdym z nich były do wykonania różne zadania obejmujące wiedzę między innymi z przyrody, geografii, historii, życia Stanisława Staszica,  pierwszej pomocy przedmedycznej, znajomości szyfrów, umiejętności radzenia sobie w terenie w różnych sytuacjach, znajomości zabaw i piosenek harcerskich i turystycznych. Mimo mało sprzyjającej aury bawiliśmy się dobrze. Nasz patrol spisał się wzorowo zarówno dzięki odnalezieniu wszystkich punktów kontrolnych jak i zmieszczeniu się w określonym czasie.

Na zakończenie rajdu na wyspie odbyło się ognisko, na którym każdy mógł sobie usmażyć kiełbasę i wypić ciepłą herbatę. Wszystko to spisał i fotki przygotował były instruktor ZHP w stopniu podharcmistrza druh Sławomir Grzegorczyk. CZUWAJ.

Sławomir Grzegorczyk

odbyl_sie_rajd_zhp10

odbyl_sie_rajd_zhp11 odbyl_sie_rajd_zhp12 odbyl_sie_rajd_zhp13 odbyl_sie_rajd_zhp14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *