Odpowiedzialna postawa uchroniła przed niebezpieczeństwem

odpowiedzialna_postawa

Odpowiednia reakcja przypadkiem przejeżdżającego mieszkańca Białośliwia zapobiegła tragedii i uratowała życie 49-letniemu mężczyźnie, który nietrzeźwy leżał na środku jednej z pilskich ulic.

Osoby nietrzeźwe często stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Przykładem takiego zachowania była sytuacja, w której znalazł się 49-letni mężczyzna w nocy z niedzieli na poniedziałek. Nietrzeźwy może mówić o ogromnym szczęściu ponieważ przejeżdżający tą samą drogą mieszkaniec Białośliwia postanowił zareagować. Kierowca w porę zauważył leżącego mężczyznę na środku jednej z bardziej ruchliwych ulic Piły. Zatrzymał pojazd i chciał udzielić mu pomocy medycznej. Okazało się jednak, że mężczyźnie nic nie dolega, a znalazł się w tym miejscu przez nadużycie alkoholu. Był w tak dużym stopniu nietrzeźwy, że nie potrafił ustać na własnych nogach. Kierowca widząc sytuację i niebezpieczeństwo jakie mógł stworzyć nietrzeźwy mężczyzna poinformował dyżurnego pilskiej jednostki, który na miejsce niezwłocznie skierował policyjny patrol.

Funkcjonariusze potwierdzili stan mężczyzny i postanowili o jego doprowadzeniu w celu wytrzeźwienia do policyjnego aresztu. Sprawca interwencji może mówić o dużym szczęściu ponieważ dzięki odpowiedzialnej postawie mieszkańca Białośliwia udało mu się uniknąć niebezpieczeństwa i tragicznych skutków, jakie mogło nieść za sobą jego nieodpowiedzialne zachowanie.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile