Odwiedź namiot ZUS na pikniku Lata z Radiem

Odwiedz_namiot_ZUS

„ZUS dla Ciebie – nie wierz w mity, poznaj fakty” to motto udziału ZUS w tegorocznym Lecie z Radiem, które po raz pierwszy swój przystanek na trasie koncertowej zaplanował w Skokach 5 lipca (w niedzielę).

Po raz kolejny, jako partner edukacyjny ZUS rusza w trasę z „Latem z Radiem”. Na piknikach i w radiowym eterze będzie rozwiewać mity o ubezpieczeniach społecznych.
W trakcie plenerowego pikniku, który odbędzie się 5 lipca w Skokach, ZUS udostępni uczestnikom PUE-Roomy, czyli mobilne stoiska umożliwiające rejestrację konta w pierwszym ogólnopolskim e-urzędzie tj. na Platformie Usług Elektronicznych.

Wystarczy tylko dowód osobisty i znajomość własnego adresu mailowego, aby móc zarejestrować swój profil. Przy specjalnie przygotowanych stoiskach będą czekali eksperci ZUS, którzy udzielą  wszelkich porad w zakresie emerytur, rent, zasiłków oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Dla najmłodszych w namiocie ZUS do dyspozycji zostaną przygotowane specjalne kąciki zabaw. Dzięki temu dorośli będą mogli bez przeszkód założyć konto na PUE lub uzyskać poradę.

W namiocie ZUS będzie można też sprawdzić swoje wiadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych, biorąc udział w przeprowadzanych konkursach. W konkursach będą mogli uczestniczyć również radiosłuchacze. Konkursowe pytania pojawią się w każdą sobotę przed godziną 10.00 na antenie Programu I Polskiego Radia. Wcześniej będzie można posłuchać audycji dementujących mity o ubezpieczeniach społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *