Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem już w przyszły weekend!

Print

Już 23-24 września 2016 r. w Pile odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach akcji, każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w marketach.

Tegoroczna Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem” odbędzie się w dniach 23 – 24 września 2016 w Pile w wybranych sklepach, będą to duże markety oraz sklepy osiedlowe. Weźmie w niej udział prawie 1 000 wolontariuszy, którzy będą odbierać produkty od darczyńców przy kasach sklepowych.

Celem zbiórki, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin w powrocie do szkoły. Żywność trafi najpierw do magazynu Banku Żywności w Pile gdzie zostanie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom, które, na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci tj.: szkoły, świetlice, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające najbiedniejszym dzieciom i młodzieży współpracującym z Bankiem Żywności w Pile.

– Początek roku szkolnego to trudny okres. Rodzice i opiekunowie zwykle stają przed trudnymi wyborami – czy kupić szkolne przybory, jesienne ubrania, czy przygotować posiłki dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności „Podziel się Posiłkiem”. Szacujemy, że uda nam się zgromadzić produkty spożywcze,  z których będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia – mówi Ryszard Pyziak Dyrektor Banku Żywności w Pile.

Przez ostatnie 13 lat, w ramach Programu „Podziel się Posiłkiem”, realizowanego przez Banki Żywności wspólnie z firmą Danone, udało się przekazać już ponad 16 milionów ciepłych posiłków!

Pomóc można również on-line. Wystarczy wejść na charytatywni.allegro.pl kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio 3, 6,7 lub 15 posiłków dla dzieci.

O programie „Podziel się Posiłkiem”

Od 2003 roku program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności „Podziel się Posiłkiem” czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 16 milionów posiłków najmłodszym Polakom. Po raz kolejny akcję można wesprzeć również on-line za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności. Więcej informacji o Programie „Podziel się Posiłkiem” znajdziesz na: www.podzielsieposilkiem.pl.

O Bankach Żywności

Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 32 Banki Żywności działające na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 500 organizacjom i instytucjom społecznym, za pośrednictwem, których trafia ona do 2 000 000 osób najbardziej potrzebujących.

O charytatywni.allegro.pl

Należąca do Allegro.pl platforma charytatywni.allegro.pl to miejsce, które łączy zakupy on-line z dobroczynnością. Ta strona ułatwia internautom pomaganie, a organizacjom pożytku publicznego zbieranie środków na cele statutowe. Przedmioty wystawione za pośrednictwem serwisu charytatywni.allegro.pl pojawiają się na stronach allegro.pl. To największa platforma handlowa w polskim internecie, którą każdego miesiąca odwiedza średnio 12 mln użytkowników wybierających spośród 32,5 mln wystawionych ofert. Przy okazji zakupów on-line mogą też wesprzeć szczytny cel.

Chyba nikt z Państwa nie ma wątpliwości, że pomoc okazana dzieciom to bardzo ważna sprawa. Dlatego zapraszamy ludzi o otwartych sercach do przyłączenia się do zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem” już 23 i 24 września br.

(SE)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *