Ograniczenie koszenia traw w Pile

ograniczenie_koszenia

W związku z apelem, który trafił do prezydenta miasta, przypominamy, że ograniczenie koszenia traw z powodu braku opadów i realnego zagrożenia suszą obowiązywało już w zeszłym roku. Mając na uwadze ubiegłoroczne doświadczenia, decyzja o niekoszeniu traw jest podtrzymywana.

Zobacz: https://www.facebook.com/miastopila/videos/264572148002043/

– Rzeczy niemożliwe załatwiamy od ręki, a cuda w terminie trzech dni. Tak też dzieje się z petycją, która trafiła do nas. I powiedziałbym, że nie tylko zostanie ona zrealizowana w przyszłości, ale została już zrealizowana w przeszłości. Mowa o petycji w sprawie niekoszenia traw – mówi prezydent Piotr Głowski –  Już w ubiegłym roku ograniczyliśmy w znaczący sposób koszenie traw na terenie miasta, z powodów o których teraz coraz głośniej się mówi, a więc przede wszystkim suszy i by zwiększyć retencję wody na terenie miasta.  
W ostatnim czasie wykonano jedynie koszenie w Parku Miejskim, gdzie wilgoć jest na innym poziomie, niż w pozostałych częściach miasta . Sytuacja jest monitorowana i działania będą podejmowane tylko w przypadku, gdy koszenie będzie naprawdę konieczne, a warunki będą odpowiednie. Koszenie będzie odbywało się w sposób racjonalny, by zachować jak najwięcej wody i bioróżnorodność, ale także, by miasto nie wyglądało na zaniedbane.

UM Piły
Fot. infobusko.pl