Ogromna ciężarówka #WSPIERAMYPOLSKĘ w Pile

18 czerwca PKN ORLEN zaprezentował start kampanii #WspieramyPolskę, której celem jest wzmacnianie polskich przedsiębiorców,  zachęcając do zakupu przede wszystkim polskich produktów, (które są również dostępne na stacjach Orlen), czyli poprzez promocję patriotyzmu gospodarczego. Płocki koncern pokazał też, jak współpraca z polskimi firmami przełożyła się na korzyści dla obu stron. W ramach kampanii #WspieramyPolskę PKN ORLEN  z Fundacją ORLEN przygotował dużą czerwoną  ciężarówkę, która we wtorek, 4 sierpnia 2020 r. zawitała do Piły na Plac Konstytucji 3 Maja.

Wszędzie tam, gdzie pojawia się ta 21-metrowa maszyna dzieje się wiele ciekawych rzeczy. W ciężarówce znalazł się symulator Formuły 1, dzięki czemu można było poczuć się jak Robert Kubica, zasiadając  za sterami bolidu Formuły 1, czy zmierzyć czas reakcji na refleksomierzu. Była też fotobudka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dużą frajdę dzieciom sprawiały przed ciężarówką ogromne bańki mydlane.

Od ponad 10 lat PKN ORLEN pomaga w osiąganiu sukcesów polskich lekkoatletów m.in. jako generalny sponsor Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a także mecenas wielu wydarzeń promujących tę dyscyplinę. Jednym z zawodników, który trafił „pod skrzydła” PKN ORLEN jest nasz lokalny (z Kaczor) lekkoatleta, wielokrotny medalista mistrzostw Polski – Remigiusz Olszewski.

– Jesteśmy tutaj, żeby wspierać polskie marki – polskich przedsiębiorców, aby klienci kupowali nasze krajowe produkty – mówi Remek Olszewski. Nie ukrywam, że gdybym w zeszłym roku nie dołączył do grupy sportowej ORLEN to swoją przygodę ze sportem bym zakończył ze względów ekonomicznych. Jednak LA nie jest takim popularnym sportem i te kwoty, które jesteśmy w stanie zarobić nie są takie duże, aby na wszystko wystarczało. Cieszę się, że moim sponsorem jest ORLEN – to znacząca pomoc finansowa, aby kontynuować karierę sportowca. Moją docelową imprezą na ten rok są Mistrzostwa Polski, które pod koniec sierpnia odbędą się we Włocławku oraz zakwalifikowanie się na Olimpiadę, która jest marzeniem każdego sportowca – dodaje Olszewski.

Fundacja ORLEN działa już od ponad 18 lat. Przekazuje darowizny finansowe osobom chorym i potrzebującym, wspiera lokalne społeczności poprzez programy grantowe i przyznaje stypendia zdolnej młodzieży. Dba o zdrowie i bezpieczeństwo. Przekazuje jednostkom straży pożarnej darowizny na zakup sprzętu i wspiera szpitale na terenie całej Polski. Od 2019 Fundacja prowadzi też w Grupie ORLEN program wolontariatu pracowniczego.

Sebastian Daukszewicz

ogromna_ciezarowka

ogromna_ciezarowka_02 ogromna_ciezarowka_03 ogromna_ciezarowka_04 ogromna_ciezarowka_05 ogromna_ciezarowka_06 ogromna_ciezarowka_07 ogromna_ciezarowka_08 ogromna_ciezarowka_09 ogromna_ciezarowka_10 ogromna_ciezarowka_11 ogromna_ciezarowka_12 ogromna_ciezarowka_13 ogromna_ciezarowka_14 ogromna_ciezarowka_15 ogromna_ciezarowka_16 ogromna_ciezarowka_17 ogromna_ciezarowka_18 ogromna_ciezarowka_19 ogromna_ciezarowka_20 ogromna_ciezarowka_21 ogromna_ciezarowka_22 ogromna_ciezarowka_23 ogromna_ciezarowka_24 ogromna_ciezarowka_25 ogromna_ciezarowka_26 ogromna_ciezarowka_27 ogromna_ciezarowka_28 ogromna_ciezarowka_29 ogromna_ciezarowka_30 ogromna_ciezarowka_31 ogromna_ciezarowka_32 ogromna_ciezarowka_33 ogromna_ciezarowka_34 ogromna_ciezarowka_35 ogromna_ciezarowka_36 ogromna_ciezarowka_37 ogromna_ciezarowka_38 ogromna_ciezarowka_39 ogromna_ciezarowka_40 ogromna_ciezarowka_41 ogromna_ciezarowka_42 ogromna_ciezarowka_43 ogromna_ciezarowka_44 ogromna_ciezarowka_45 ogromna_ciezarowka_46 ogromna_ciezarowka_47 ogromna_ciezarowka_48 ogromna_ciezarowka_49 ogromna_ciezarowka_50 ogromna_ciezarowka_51 ogromna_ciezarowka_52 ogromna_ciezarowka_53 ogromna_ciezarowka_54 ogromna_ciezarowka_55 ogromna_ciezarowka_56 ogromna_ciezarowka_57 ogromna_ciezarowka_58 ogromna_ciezarowka_59 ogromna_ciezarowka_60 ogromna_ciezarowka_61 ogromna_ciezarowka_62