Okólna to własność Gminy Piła. Ręce precz od banerów!

Piotr Głowski, prezydent Piły, w obecności kandydatów na radnych z Koalicji Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową u zbiegu ulic Okólnej z Ludową. Tematem spotkania było nawiązanie do konferencji z dnia 16 października Eligiusza Komorowskiego oraz kandydatów i kandydatek Porozumienia Samorządowego, w sprawie rzekomego nieprawidłowego umieszczenia przez kandydatów Koalicji Obywatelskiej materiałów wyborczych. Jak się okazuje, starosta Komarowski, mówiąc eufemistycznie mijał się z prawdą, a jak kto woli KŁAMAŁ.

– Ostatni dzień kampanii wyborczej, dlatego chciałbym zacząć od podziękowań dla tych kandydatów i komitetów wyborczych, które stosowały się do prawa, do zdrowych zasad gry wyborczej i tej świątecznej atmosfery, bo przecież wybory powinny być świętem demokracji. Dla tych, którzy potrafili grać czysto i mieć ciekawe programowe propozycje. Niestety przez okres kampanii mieliśmy również do czynienia z takimi sytuacjami, jak ta za nami (prezydent wskazał zniszczony jeden ze swoich banerów). Gdzie niszczone i kradzione były nasze banery. Być może przyczynili się do tego konkretni ludzie, z konkretnych komitetów wyborczych, ale być może nakręciła się atmosfera swoistego hejtu, spowodowanego przez „fałszywki” pisma dot. uchodźców oraz kręcone fałszywe filmy, również o mojej rodzinie. Pojawiały się także informacje, że niektórzy kandydaci, chociażby z Koalicji Obywatelskiej i innych komitetów łamią prawo, a my nie reagujemy. To oczywiście nieprawda. Za każdym razie, gdy dostrzegliśmy przejaw łamania prawa, przez każdy z komitetów, pojawiały się służby, które działały równo wobec wszystkich – mówi prezydent Głowski. – Chcę również zapewnić, że ten przykład widoczny za moimi plecami, przekazywany przez Porozumienie Samorządowe, jako przykład dzielenia na lepszych i gorszych jest dobrym wzorcem na to, dlaczego Piła powinna być powiatem grodzkim. Pan starosta stanął przy tej drodze (ul. Okólna – dopisek redakcji) i powiedział, że jest to droga powiatowa. Więc chciałem poinformować, że ustawa o drogach publicznych mówi, że drogi powiatowe stanowią własność właściwego samorządu powiatu. Przy okazji tej konferencji wyszło na jaw, że być może pan starosta jest niezorientowany, że ulica Okólna w tym zakresie jest własnością Gminy Piła. W związku z tym zaliczenie jej przez uchwałę jako drogi powiatowej jest błędem. A więc dalszy ciąg retoryki starosty nie przystaje do prawdy, i mam nadzieję, że będzie to w najbliższym czasie skorygowane. To jest dobry przykład, że gospodarz powinien być jeden, drogi powinny być w jednym miejscu, a wtedy nie dochodziłoby do takich sytuacji jak ta, że Rada Powiatu podejmuje uchwały, które są niezgodne z ustawą o drogach publicznych – dodaje włodarz Piły.

– Chcielibyśmy Państwa zachęcić, żeby 21 października pójść tłumnie do wyborów. Żebyście Państwo nie sugerowali się ilością plakatów, ponieważ jak widać, niektórzy nie przejmowali się ani przepisami, ani limitami. Zasypują miasto nie tylko plakatami, dyktami i innymi gadżetami, bardzo często nieoznakowanymi zgodnie z ustawą. Będzie oczywiście czas, żebyśmy to wszystko powyjaśniali po wyborach, a osoby które przekroczyły ramy prawa zostały pociągnięte do odpowiedzialności. Możemy sami zrobić wiele dobrego, wystarczy tylko pójść w niedzielę na wybory. Zapraszamy – puentuje prezydent Piotr Głowski.

A my również, jako redakcja Tętna Regionu, przyłączamy się do zaproszenia wszystkich, którym na sercu leży demokracja, żebyście jak jeden mąż pojawili się w niedzielę, 21 października przy urnach wyborczych.

mm
Fot. Wojciech Szczerbiński

okolna_to_wlasnosc_gminy00

okolna_to_wlasnosc_gminy01 okolna_to_wlasnosc_gminy02 okolna_to_wlasnosc_gminy03 okolna_to_wlasnosc_gminy04 okolna_to_wlasnosc_gminy05 okolna_to_wlasnosc_gminy06 okolna_to_wlasnosc_gminy07