Okonek. Kierował autem pod wpływem narkotyków, większą ilość ukrył w domu

Policjanci z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali 26 latka, który kierował pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Ich małą ilość miał przy sobie, a domu ukrył 80 gramów. Usłyszał już zarzuty, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

W pierwszym dniu marca (01.03) późnym popołudniem, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Suzuki. W trakcie przeprowadzania kontroli, szczególną uwagę mundurowych zwrócił 25 letni kierowca, który był pobudzony i nie zachowywała się naturalnie. Dało to podstawę do sprawdzenia jego stanu trzeźwości oraz sprawdzenia czy nie prowadzi pojazdu pod wpływem narkotyków.

 

Policjanci co do stanu trzeźwości nie mieli uwag, lecz badanie wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających i psychotropowych.

 

W trakcie sprawdzenia zatrzymanego auta, stróże prawa ujawnili woreczek z zawartością białej substancji, który należał do kierującego. Sprawdzono ją testerem i okazało się, że była to amfetamina o wadze blisko 5 gramów. Mundurowi przeszukali również miejsce zamieszkania mieszkańca gm. Tarnówka, gdzie odnaleźli ukryte woreczki z zielonym suszem o łącznej wadze 80 gramów. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

 

Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

asp. Damian Pachuc

KPP Złotów